KAMPACO I VILDOZA SE NISU POJAVILI, ZVEZDA IPAK POBEDILA! Ilić iskoristio šansu, Lazarević rešetao za prvo mesto ABA!

Crvena zvezda je rutinski savladala FMP u derbiju 17. kola ABA lige.

Crvena zvezda je rutinski savladala FMP u derbiju 17. kola ABA lige 99:84 na gostovanju u Železniku. Posle uvodnih minuta u kojima je FMP vodio nakon nekoliko odličnih poteza Nedovića poveli su gosti 17:12 i od tada se nisu osvrtali.

Do kraja utakmice nije uspevao domaći tim da pripreti, nekoliko puta su smanjili prednost gostiju na ispod deset poena razlike, ali iako lideri Crvene zvezde nisu bili u elementu na ovom meču sa klupe je došao sjajan impuls.

Najbolji u redovima tima Duška Ivanovića bio je Dalibor Ilić koji je ubacio 16 poiena, a u prvom poluvremenu tim je kako u odbrani, tako i u napadu vodio Stefan Lazarevič sa 14 poena, ali se u drugom delu utakmice nije upisivao u strelce.  Ozbiljniju minutažu dobio je i Džn Holand koji je ubacio 10 poena, dok je Ognjen Dobrič bio odličan sa 15.

Sa druge strane samo je Litvanac Valinskas bio raspoložen sa 22 poena, a osim njega je dvocifren bio Bo Bič sa 11 poena, koje je postigao u drugom poluvremenu.

Kampaco i Vildoza nisu previše forsirali, a Vildoza je imao nekoliko nekarakterističnih grešaka, dok je Nemanja Nedović u ono malo minuta koliko je proveo na terenu uspeo da ubaci 10 poena.

FMP: Bič 11, Pavićević 6, Stepanović 2, Šaranović 8, Matović 5, Izundu 6 (4sk), Vuković, Janković 6, Dženkins 7, Vujičić 3, Manjlović 8 (5sk), Valinskas 22

CRVENA ZVEZDA: Holand 10, Vildoza 2, Lazarević 14 (4sk), Kampaco 8, Mitrović 8, Dobrić 15, Raduljica, Ivanović 2, Ilić 16, Nedović 10, Petrušev 9, Bentil 5

16:55

LISTA STRELACA

16:52

Zvezda prva na tabeli!

Ovom pobedom crveno-beli postaju prvi tim koji je u ABA ligi ove sezone stigao do 15 pobeda i za sada su prvi na tabeli!

16:50

KRAJ! UBEDLJIVA POBEDA CRVENE ZVEZDE!

Crvena zvezda je na kraju rutinski savladala FMP i sada je prva na tabeli ABA lige!

FMP - CRVENA ZVEZDA 84:99

16:45

Tajmaut!

Duško Ivanović je posle trojke Boa Biča na dva minuta do kraja susreta zatražio minut odmora, očigledno nezadovolja nekom reakcijom svog tima u odbrani.

16:43

37. minut: Sve je ovde gotovo! 94:72

Petrušev pogađa trojku u Zvezda vodi preko 20 razlike - 91:70. a onda Izundu prvo promašuje, a potom faulira Bena Bentila koji daje jedno bacanje za 92:70. Petrušev lupa blokadu, ali onda gubi loptu ali posle svega Dobrić pogađa za 94:70.

16:36

ČETVRTA ČETVRTINA! Stao je FMP! 86:68

Ilić i Kampaco su postigli poene odmah na startu i na 82:66 tražio je minut odmora Nenad Stefanović. Ebuka Izundu posle tri i po minuta četvrte četvrtine daje prve poene za 84:68, a onda poentira Nedović za 86:68.

16:24

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Zvezda vodi 78:66

Ben Bentil je fauliran u kontri i poentira za 72:62, ali Dalibor Ilić nastavlja da igra dobro i poentira ispod koša za 74:62. Šaranović je sa penala smanjio prednost Zvezde, slobodna bacanja je pogodio i Marko Pavićević.

Na kraju četvrtine Crvena zvezda vodi 78:66.

16:18

27. minut: Zakuvalo se? 70:62

Izundu je posle gužve u reketu fauliran, a nigerijski centar smanjuje prednost crveno-belih na dvocifrenu razliku 67:58. Vraća se FMP na 68:60, Vraća tu prednost Zvezdi poenima sa penala Ivanović. a onda Valinskas pogađa za 70:62.

16:11

25. minut: DOBRIĆ ZA TRI! 65:54

Matović ubacuje promašaj Dženkinsa u koš za 60:50, a posle poena sa obe strane smo na istom dostojannju - 62:52. Bo Bič je prvo napravio faul, a onda je fauliran na šutu za tri i sada je 62:54.

Dobrić nastavlja da bombarduje i posle njegove trojke je 65:54.

16:05

DRUGO POLUVREME: Sevaju kontre! 60:48

Poentira sa penala na startu Luka Mitrović, a Matović ulazi prvi put na teren i daje trojku za 56:48. Dobrić ubacuje poene u kontri, a onda to radi i Filip Petrušev za 60:48.

15:56

FMP: Bič, Pavućevuć 4, Stepanović 2, Šaranović 2, Matović, Izundu 2 (3sk), Vuković, Janković 6, Dženkins 5, Vujičić 3, Manjlović 4, Valinskas 14

CRVENA ZVEZDA: Holand 6, Vildoza, Lazarević 14 (3as), Kampaco 2, Mitrović 4, Dobrić 8, Raduljica. Ivanović, Ilić 11, Nedović 7, Petrušev, Bentil 2

15:46

KRAJ POLUVREMENA! Vodi Crvena zvezda 54:42

Promašaj Petruševa za tri, a Dobrić daje trojku i na kraju na poluvreme idemo rezultatom 54:42 pošto je Valinskas dao poene i zatvorio je tako poluvreme.

15:42

18. minut: Dobrić! 49:40

Dva plus jedan ubacuje i Dalibor Ilić, a nakon toga Ilić ponovo daje poene i sada je 46:40. Gubi loptu Nikola Janković i Dobrić iz serije driblinga daje trojku za 49:40.

15:38

15. minut: TROJKA ZA TROJKOM! 41:36

Džon Holand daje dvojku, ali je vraća Dženkins i posle poena Jankovića ispod koša sada je 38:30. A onda trojka Dženkinsa vraća FMP na 38:33!

Ipak Džon Holand daje trojku za 41:33. Nikola Janković daje dva poena, a onda je fauliran i sada je 41:36!

15:31

13. minut: Ilić pravi razliku - 35:25

Pogađa Dalibor Ilić uz faul, a posle dodatnog bacaja ostaje 33:25. Ipak Holand hvata skok i Ilić dodaje nove poene - 35:25. Idemo na tajmaut!

15:30

DRUGA ČETVRTINA! Nema šta, ovde je tesno! 31:25

Pogađa dva bacanja Valinskas na startu za 26:23, a Filip Petrušev pravi faul u napadu i posle poena FMP-a Stefan Lazarevič trojkom opet "odmiče" Zvezdu na 29:25.

Ipak Zvezda koristi promašaj Pavićeviča na ziceru i vodi 31:25.

15:24

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Vodi Zvezda 24:19

Nastavila se serija Zvezde kada je Stefan Lazarević ukrao loptu Biću i poentirao, a onda je nastavio svoju seriju trojkom za 22:15.

Pavićević je posle pika ubacio loptu u obruč i na kraju posle poena Manojlovića rezultat posle 10 minuta je 24:19.

15:18

7. minut: Nedović razbija FMP! 17:12

Posle faula nad Nedovičz sa penala je bek Zvezde izjednačio, a posle ukradene lopte Vildoze Lazarević je doneo prednost svo timu - 14:12. A nakon njegove trojke je 17:12 i idemo na tajmaut Nenada Stefanovića.

15:12

5. Vujičić je problem za Zvezdu! 12:10

Valinskas daje trojku, ali je FMP opušteno ušao u ovu odbranu i i zakucao je Mitrović za 10:9. To su prvi poeni iz igre za Zvezdu na ovom meču.

Milutin Vujičić daje trojku - 12:10!

15:10

4. minut: Nesportska Izundua!

Izjednačio je sa penala Kampaco, a Valinskas je ponovo doveo FMP u prednost 6:4. Ipak Luka Mitrović je izjednačio, a potom je Ebuka Izundu uhvatio skok, pa onda nogom zakačio Ognjena Dobrića!

To je nesportska i posle penala Dobrića vodi Zvezda 8:6. Bez pogotka iz igre je Zvezda!

15:03

KREĆEMO! Vodi FMP na startu - 4:2

Prve poene na meču postiže Ben Bentil sa linije penala, a onda Valinskas izjednačava za 2:2. A Ebuka Izundu zakucava za vođstvo 4:2.

14:52

Zvezda bez dvojice iskusnih

Što se Crvene zvezde tiče tu je Fakundo Kamapaco koji nema pravo nastupa u Evroligi, a nema Stefana Markovića i Ognjena Kuzmića.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Dobrić, Raduljica, Ivanović, Ilić, Nedović, Petrušev, Bentil

14:48

FMP bez najboljeg igrača!

Veliko iznenađenje pre početka utakmice, u taboru FMP-a nema najboljeg igrača "pantera" iz ove sezone Trenta Frejzera.

FMP: Bič, Pavićević, Stepanović, Šaranović, Matović, Izundu, Vuković, Janković, Dženkins, Vuijičić, Manojlović, Valinskas