PARTIZAN UBACIO STOTKU, A MOGAO JOŠ TOLIKO! Crno-beli PREGAZILI Megu i nisu se ni oznojili!

Potpuna dominacija Partizana u Hali sportova "Ranko Žeravica", za još jednu pobedu u regionalnoj ligi.

Partizan je pobedio Megu 103:78 (28:17, 37:20, 20:20, 18:21) i lako kao što rezultat oslikava nastavio seriju pobeda u ABA ligi. Crno-beli su ostvarili 16. "jadranski" trijumf uz dva poraza i pridužili su aktivnu trku sa Crvenom zvezdom (16-1) za prvo mesto i pol-poziciju kroz plej-of. U duelu protiv Mege nisu imali razloga da "zapinju" posle 15. minuta, u kojem su vodili ogromnih 51:22 i završili sav posao bez ikakvih problema i ozbiljnijeg otpora domaćih.

Željko Obradović dao je Danteu Egzumu odmor, Zek Ledej nije ni ušao u igru, a meč su već do sredine druge četvrtine rešili raspoloženi Jam Madar sa 15 poena (2/2 za tri), Džejms Naneli sa 14 (4/4 za tri), Kevin Panter i Alen Smailagić pomogli su im sa po 13 poena, Aleksa Avramović dodao je 10 uz šest asistencija... Ipak će mnogo ozbiljniji izazov za crno-bele biti evroligaško gostovanje Bajernu u četvrtak, a večerašnji meč nije mogao da mnogo donese ni domaćinu, ni gostu, koji ga je iskoristio kao šuterski i trening oporavka za nosioce igre

MEGA: Branković 11, Rudan 9, Uskoković 10, Kazalon, Đurišić 17, Kovačević, Cerovina 12, Rori 5, Grbović 7, Marković, Mušikić 4, Stefanović 3

PARTIZAN: Vukčević 6, Ledej 3, Avramović 10, Panter 13, Smailagić 13, Papapetru 2, Egzum, Naneli 14, Lesor 9, Trifunović 5, Anđušić 13, Madar 15

20:07

Kraj utakmice, ubedljiva pobeda Partizana

Konačan rezultat je 103:78 za crno-bele! Partizan je za 15 minuta košarke ubacio 50 poena, a onda je sa "pola gasa" odradio utakmicu do kraja i rutinski ostvario 16. trijumf u ABA ligi. Ekipa Željka Obradovića iskoristila je ovu utakmicu kao lakši trening, ubacila čak 12 trojki do poluvremena i potom nije morala ni da razmišlja o drugom poluvremenu, već samo o narednom evroligaškom izazovu - gostovanju Bajernu u četvrtak.

20:04

Evo je i stotka - i to kako!

Partizan je odavno "povukao ručnu", pa je tek tri minuta pre kraja ubacio svoj 100. poen, za vođstvo 101:71. Alen Smailagić je atraktivno zakucao na alej-up asistenciju Danila Anđušića. Još tri minuta do kraja.

19:50

Za koliko će Partizan ubaciti 100 poena?

Pri kraju 31. minuta rezultat je 88:59 za favorita

19:44

Završena je treća deonica

Gotova je treća četvrtina, pred poslednjih 10 minuta Partizan ima ogromno vođstvo - 85:57.

19:41

Nesportska Vukčevića

Tristan Vukčević pravi nesportsku ličnu, Mega poentira sa penala, posle čega Smailagić hvata skok u odbrani i sprečava poene, a Trifunović lako pogađa - 82:51.

19:30

19:22

Ovako izgleda meč na Novom Beogradu

19:18

Kakvo poluvreme crno-belih

Partizan na poluvremenu vodi 65:37 i to bez Dantea Egzuma, koji nije odigrao ni sekund. Crno-beli su ubacili čak 12 trojki iz 17 pokušaja, kaznivši svaku grešku autsajdera u odbrani, a bilo ih je... Najefikasniji u ekipi Željka Obradovića su Džejms Naneli sa 12 poena i perfektnim šutem za tri poena (4/4), Danilo Anđušić sa 10 (3/4 za tri), Kevin Panter i Jam Madar ubacili su po osam (i po dve trojke), Alen Smailagić dodao je devet...

19:01

Tristan Vukčević povećava razliku na "plus 29!"

Dok ističe 15. minut košarke, crno-beli vode dominantnih 51:22 i najavljuju potpuni potom domaćih.

18:59

Nema stajanja, i Naneli pogađa trojku

Partizan u svakom napadu ubaci trojku - sada vodi ogromnih 49:22, a igra se tek 15. minut! Nestvarna dominacija crno-belih na parketu Mege!

18:58

Idemo dalje - Anđušićeva prva trojka

Anđušić ubacuje devetu trojku Partizana, za vođstvo 43:20, dok Mega ne može da organizuje napad. Crno-beli su nokautirali rivala već na startu utakmice!

18:56

Partizan GAZI u Hali sportova

Naneli je ponovo ostao potpuno sam i ubacio je osmu timsku trojku - Partizan je dao čak 40 poena za manje od 13 minuta i vodi 40:20! Ako se ovako nastavi, biće ovo dugo i bolno veče za domaćina protiv raspucanog favorita.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

18:55

Problem za Megu - Branković mora na klupu

Dok Partizan ubedljivo vodi (37:20), hrvatski centar Danko Branković morao je na klupu zbog treće lične greške zarađene već u 13. minutu.

18:52

Otvorene trojke i "egzekucije" crno-belih

Još jedna laka situacija za šutere crno-belih - ovog puta je koristi Danilo Anđušić, ubacivši trojku za 31:17 za Obradovićev tim

18:48

Naneli je u elementu!

Partizan posle prve četvrtine vodi devet poena prednosti i ubacio je čak 28 poena. Crno-beli su ubacili šest trojki za prvih 10 minuta košarke u Hali sportova "Ranko Žeravica

18:44

Trojke, trojke, trojke

I Džejms Naneli pogodio je iz daljine za crno-bele, vode 25:14 u 9. minutu. Obradovićev tim pogodio je pet trojki iz prvih osam pokušaja.

18:42

Madar u odličnom ritmu

Izraelac pogađa još jednu trojku, za vođstvo crno-belih 20:12 u 7. minutu

18:36

Meč je počeo - Mega odmah mora da reaguje

Lesor je poluhorom postavio vođstvo 12:3, a Mega je već posle 200 sekundi košarke morala da zatraži tajm-aut. Pre Francuza pogađali su i Papapetru i Madar, koji je ubacio trojku

17:28

Crno-beli su na ceni - Makabi hoće heroja derbija

Na dan utakmice Mega - Partizan, mediji su preneli informaciju da je Makabi ponovo zainteresovan za krilnog centra crno-belih, Zeka Ledeja, junaka pobede u derbiju i definitivno lidera Obradovićevog tima u prethodnim nedeljama.

17:26

Partizan u furioznom naletu

Partizan stiže u Halu sportova "Ranko Žeravica" sa ABA skorom 15-2 i sa tri velike pobede u Evroligi za sobom - protiv Zvezde 79:78, Asvela 92:71 i Žalgirisa 88:74. Obradovićev tim će posle meča protiv Mege razmišljati o nastavku evroligaške serije protiv Bajerna u gostima, 9. februara.

17:24

Kako se Mega trgla? Jedno ime je ključno

Posle veoma loših rezultata i "jadranskog" skora 3-10, tim Marka Baraća slavio je u gradskom derbiju protiv FMP-a 8. januara, 77:72 i od tada nije izgubio. Matej Rudan tada je ubacio 16 poena i bio heroj pobede, potom je plejmejker Ahmad Rori "vukao" domaće u pobedi protiv Igokee u gostima, usledila je pobeda protiv Zadra i nova MVP partija Rudana (16 poena, 13 skokova), a pred meč protiv Partizana Mega je razbila Cibonu u Zagrebu - 106:72. I tu je dominirao hrvatski krilni centar u dresu Mege sa 21 poenom, a pratili su ga bek Malkolm Kazalon sa 19 poena, centar Danko Branković sa 18, plejmejker Aleksa Uskoković sa 17...

17:20

Meč se igra u Hali sportova

Partizan je otišao na najbliže gostovanje ove sezone - u Halu sportova "Ranko Žeravica", u kojoj je u 20. veku pisao istoriju. Ekipa Željka Obradovića otišla je nekoliko ulica od svog doma, Štark arene, i igraće protiv mladog domaćina koji je u sjajnoj formi i ima četiri pobede u nizu.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

17:18

Dobro došli u tekstualni prenos

Utakmica Mega - Partizan počinje u 18.30 časova i pratite je u tekstualnom prenosu uz MONDO

• Mega - Partizan 78:103