ZVEZDA DODALA GAS I PREGAZILA IGOKEU! Miloš Teodosić debitovao, crveno-beli protutnjali kroz Laktaše

Crvena zvezda Meridianbet ubedljivo pobedila Igokeu

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Crvena zvezda Meridianbet pobedila je Igokeu 81:63 (20:17, 20:15, 26:13, 15:18) na "otvaranju" sezone, u utakmici 1. kola ABA lige u Laktašima. Iako je meč u prvih 18 minuta bio ravnopravan, od završnice druge četvrtine pa do kraja samo je bilo pitanje kojom razlikom će Beograđani pobediti na dugo iščekivanom debiju Miloša Teodosića (4 poena, 7 asistencija).

Od kada su bivši košarkaši Partizana Dragan Milosavljević i Nikola Tanasković primakli "igose" na 31:32 na dva i po minuta pre poluvremena, Zvezda je krenula u odlučujuću ofanzivu. Trener crveno-belih Duško Ivanović pozvao je tajm-aut, posle kojeg je Stefan Lazarević umirio domaće trojkom, potom je Dalibor Ilić "vezao" pogotke sa linije penala, a onda je Rokas Gedraitis u poslednjim trenucima druge četvrtine pogodio trojku za "plus 8". Vođstvo je do tog trenutka samo raslo i Majk Tobi je početkom treće četvrtine svojim poenima stavio svima u punoj hali do znanja da neće biti iznenađenja.

22:07

Zvezda sledeći meč igra u četvrtak

Naredni izazov crveno-belih je prvo kolo Evrolige i duel protiv Asvela u Štark areni.

22:00

Kraj utakmice, ubedljiva pobeda crveno-belih

Crvena zvezda Meridianbet pobedila je Igokeu 81:63 i sigurnom igrom od kraja druge četvrtine ostvarila miran trijumf u prvoj utakmici sezone. Američki centar sa slovenačkim pasošem Majk Tobi bio je najefikasniji među Beograđanima sa 19 poena, Rokas Gedraitis ubacio je 12 uz dve trojke uz zvuk sirene, a dvocifreni su bili i bivši đak Igokee Dalibor Ilić sa 11 poena i centar Luka Mitrović.

Miloš Teodosić je na debiju za Zvezdu igrao 18 minuta i 45 sekundi i za to vreme ubacio četiri poena uz sedam asistencija.

21:39

Zvezda mirno privodi posao kraju

Iako je Zvezda dala prve poene u 4/4 tek u 34. minutu, njima je odmakla na 69:50.

21:30

Zvezda razbija Igokeu - 66:45

Nemanja Nedović pogodio je posle prodora za ogromnih 64:43, a onda nije pogodio težak šut, koji mu je otežalo kasno dodavanje Jaga Dos Santosa. Kraj treće četvrtine

21:21

Lazić pogađa za "plus 16"

Trojkom kapitena Branka Lazića, Zvezda odlazi na još većih "plus 16" u 24. minutu. Zvezda vodi 50:34.

21:19

Peta Teodosićeva asistencija i Zvezdinih "plus 13"

Zvezda vodi 45:32 i mirno kontroliše meč u 22. minutu.

Crveno-beli u velikom naletu na kraju druge i početkom treće četvrtine, pa je Majk Tobi posle pogođene trojke realizovao dodavanje Miloša Teodosića.

21:01

Gedraitis uz zvuk sirene!

Zvezdin Litvanac ponovo je pogodio u poslednjim trenucima, 40:32. Košem preko Atića postavio je "plus 8" crveno-belih na pauzi u Laktašima.

20:57

Igokea se potpuno vratila

Poenima Milosavljevića i Tanaskovića Igokea se vratila na "minus 1" na dva i po minuta do pauze - 31:32

20:49

Sada Gedraitis zakucava, za Zvezdinih 32:25

Litvanac igra dobro u odbrani, pretrčava teren i na 4:15 minuta do poluvremena ukucava loptu za "plus 7" crveno-belih.

20:46

Teodosić gubi loptu, Ivanović zove tajm-aut

Uzastopno izgubljene lopte Zvezde, laki poeni Igokee i tajm-aut Duška Ivanovića pri vođstvu Beograđana 28:20 u 15. minutu.

20:39

Sudije "izvagale" nesportski faul Mitrovića, 18:25

Zvezdin centar je u duelu sa plejmejkerom Igokee Nemanjom Gordićem udario košarkaša domaćih laktom i zato je uz svoja nesportska bacanja (za vođstvo 25:17) kažnjen nesportskim faulom.

U toku je 13. minut

20:25

Na kraju 1/4, Gordić smanjuje Zvezdino vođstvo

Iskusni plejmejker pogodio je za 17:20 nakon 10 minuta košarke. Nemanja Nedović pokušao je da uzvrati košem preko pola terena, ali njegov šut nije bio blizu

20:16

Gedraitis o tablu pogađa trojku

Loš napadač Zvezde Litvanac je završio trojkom o tablu, za vođstvo Beograđana 14:8 u 8. minutu meča. Na drugoj strani, veliki broj izmena pravi bivši trener crveno-belih Vladimir Jovanović

20:14

Ovacije za Teodosića

Čim je prvi put dodirnuo loptu, novi plejmejker Crvene zvezde Meridianbet dobio je veliki aplauz. Ove subote on ima zvanični debi u crveno-belom.

Izvor: Tweet/KK Crvena zvezda Meridianbet/Screenshot

20:11

Tanasković snažno zakucava - 8:9

Krenula je akcija od bivšeg kapitena Partizana Dragana Milosavljevića, a završila snažnim zakucavanjem Nikole Tanaskovića u 5. minutu ravnopravnog početka meča pred punim tribinama u Laktašima.

20:07

Za Zvezdu od početka igraju...

Prva startna petorka Crvene zvezde u novoj sezoni je Jago - Lazić - Gedraitis - Tobi - Simonović

Tobi i Gedraitis pogađali su trojke za Beograđane, za vođstvo 8:4 posle tri minuta košarke-