PARTIZAN ISKALIO BES I DEMONSTRIRAO SILU! Željko Obradović ODMARAO igrače, crno-beli UBEDLJIVI u ABA ligi!

Partizan ubedljivo savladao Krku u Novom Mestu.

Partizan je upisao laku i ubedljivu pobedu u drugom kolu ABA lige. Dve utakmice i dva trijumfa u regionalnom šampionatu. Krka je bila samo lakši trening za crno-bele - 94:56. Na ovaj način iskalio je srpski tim bes i demonstrirao silu posle poraza od Makabija u Evroligi

Domaći tim držao se samo u prvih nekoliko minuta utakmice, od tada je na parketu postojala samo jedna ekipa. Uprkos ogromnoj prednosti Željko Obradović tražio je nekoliko tajm-auta kako bi svojim izabranicima naglasio da ostanu fokusirani i da ne prave greške u odbrani. Imaće sada dovoljno vremena za pripremu i put u Francusku za meč sa Asvelom u Evroligi.

Usled razvoja meča i deešavanja na parketu Obradović je odmarao neke igrače, Mateuš Ponitka nije bio u sastavu, a samo je Uroš Trifunović proveo više od 20 minuta na parketu, minutaža je bila podeljena.

17:52

STATISTIKA

KRKA: Hamilton 16, Stergar, Edosomvan, Bačvić, Cerkvenik 16 (4as), Jurković 4, Špan 8 (6as), Plut, Škedelj 6 (4sk), Smrekar, Radovanović 2, Macura 4 (4sk)

PARTIZAN: Vukčević 7, Ledej 8, Avramović 15 (6sk), Koprivica 12, Panter 6 (4sk), Smailagić, Jaramaz 4 (3as), Naneli 9, Trifunović 7 (6sk), Anđušić 9, Doužer 11, Kaminski 8

17:50

KRAJ

Gotovo je, Partizan je ubedljivo slavio - 96:56.

17:45

38' - VELIKO VOĐSTVO

Partizan vodi sa 90:51 u Novom Mestu.

17:38

35' - ČEKA SE SAMO KRAJ

Utakmica je odavno rešena, čeka se samo konačan rezultat - 82:49.

17:32

32' - VELIKA PREDNOST ZA PARTIZAN

Partizan ima veliku prednost - 73:42.

17:26

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Partizan ima veliku prednost - 68:42.

17:22

28' - JARAMAZ

Jaramaz je prošao video da dvojica igrača idu na blokadu, dodao je loptu i nad njim je napravljen faul. Dao je oba penala - 63:39.

17:20

27' - KAMINSKI ZAKUCAVA

Posle tajm-auta je Kaminski sjajno prošao i zakucao, a Hamilton je jedini raspoložen u domaćem timu - 59:36.

17:16

25' - ŽELJKO TRAŽI FOKUS I FAULOVE

Krka pravi seriju od 5:0, Željko reaguje i traži tajm-aut posle zakucavanja Hamiltona.

"Fokus, hoću da pravite faulove, nismo u bonusu", objašnjavao je Obradović svojim izabranicima.

17:13

24' - PANTER I VUKČEVIĆ

Dobra akcija Partizana i laki poeni za Pantera, a onda i za Vukčevića koji daje i dodatno slobodno bacanje - 54:24.

17:08

22' - ALEKSA ZAKUCAVA

Sjajna igra Partizana, brze ruke u odbrani, a Aleksa zakucava na drugoj strani - 49:22. Domaćem timu treba pravo čudo da se uopšte uključi u igru.

16:53

STATISTIKA NA POLUVREMENU

KRKA: Hamilton 7, Stergar, Edosomvan, Bačvić, Cerkvenik 3, Jurković 2, Špan 2 (5as), Plut, Škedelj 4, Smrekar, Radovanović, Macura 4

PARTIZAN: Vukčević 4, Ledej 2 (3sk), Avramović 13 (4sk), Koprivica, Panter 2, Smailagić, Jaramaz, Naneli 7, Trifunović 3, Anđušić 7, Doužer 2, Kaminski 5 (2as)

16:50

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Partizan ima veliku prednost posle 20 minuta igre - 45:22.

16:46

19' - TREĆA LIČNA ZA SMAILAGIĆA

Smailagić pravi faul, uz koš Hamiltona koji proomašuje dodatno bacanje, a Željko vadi Alena iz igre zbog treće lične - 37:22.

16:42

17' - NIŠTA OD PENALA

Faul Smailagića pod košem, sudije su opet gledale snimak i kao u prvoj deonici ustanovljeno je da je vreme isteklo - 34:18.

16:37

16' - ŽELJKO UPOZORAVA

Posle trojke Hamiltona tražio je Željko tajm-aut, upozorava svoje igrače na propuste u odbrani - 31:18.

Izvor: Twitter/BasketNews.com/Printscreen

16:33

14' - KAMINSKI ASISTENT

Partizan uvećava vođstvo, Kaminski je u ulozi asistenta - 29:13.

Izvor: Kurir/Nenad Kostić

16:30

12' - DVOCIFRENA PREDNOST ZA PARTIZAN

Partizan ima dvocifrenu prednost uprkos  velikom broju promašaja, raste vođstvo srpskog tima - 21:11.

16:27

11' - ASISTENCIJA KAMINSKOG

Dobar početak Partizana, asistencija Kaminskog za lake poene Anđušića i tajm-aut Okorna - 21:11.

16:25

STATISTIKA I PROMAŠAJI

Mnogo promašaja na obe strane u prvoj četvrtini.

KRKA: 4/14 za dva, 0/4 za tri, 12 skokova, 4 asistencije

PARTIZAN: 3/7 za dva, 1/10 za tri, 14 skokova, 2 asistencije

16:23

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva četvrtina, Partizan vodi posle prvih 10 minuta - 16:11.

16:22

9' - ŠKEDELJ PREKO RUKE

Dobra odbrana Partizana i pogodak Škedelja iz veoma teške pozicije, Doužer je potom bio brži od sirene za kraj napada - 16:11 za Partizan.

16:16

7' - ČELENDŽ KRKE USPEŠAN

Partizan je imao 1,1 sekundu za napad, Obradović je tražio tajm-aut da nacrta akciju, Avramović je promašio trojku, Smailagić je uhvatio loptu i fauliran je, ali je trener domaćina Gašper Okorn tražio čelendž i posle pregledanja snimka Boltauzer je utvrdio da je isteklo vreme pre faula - 13:9.

16:13

6' - NANELI SIGURAN

Naneli je siguran sa penala, pa je Špan postigao lake poene - 12:7.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

16:10

5' - MACURA I TAJM-AUT

Macura postiže lake poene, posle toga usledio je i prvi TV tajm-aut - 10:7 za Partizan.

16:08

4' - PANTER

Avramović je dao dodatno bacanje, a onda je Panter pogodi osa poludistance - 10:5.

16:06

3' - ALEKSA U SERIJI

Aleksa Avramović je u seriji, novi poeni za plejmejkera srpskog tima - 7:3.

16:05

2' - TROJKA AVRAMOVIĆA

avramović postiže trojku, a na drugoj strani poentirali su Špan i Cerkvenik - 5:3.

16:03

1' - POENI VUKČEVIĆA

Prve poene na meču daje Tristan Vukčević - 2:0 za crno-bele.

16:02

1' - MEČ JE POČEO

Utakmica u Novom Mestu je počela.

15:55

PETORKA PARTIZANA

Partizan počinje meč u petorci Avramović, Panter, Naneli, Vukčević, Smailagić.

15:45

MEČ USKORO POČINJE

Meč između Krke i Partizana uskoro počinje.

15:31

KOPRIVICA OPREZAN

Centar Partizana Balša Koprivica oprezan je pred meč u Novom Mestu.

"Krka se vratila iz ABA 2 lige i dobila prvu utakmicu protiv FMP-a. U pitanju je solidan tim koji igra brzo i borbeno, tako da moramo da budemo spremni za njihov domaći teren i da punom parom započnemo meč", rekao je Koprivica.

15:20

OBRADOVIĆ HOĆE REAKCIJU

Trener Partizana Željko Obradović traži od svojih izabranika da pokažu reakciju i bolju igru u odbrani posle poraza u Izraelu.

"Očekujem reakciju posle meča protiv Makabija. Krka je odigrala odlično u prvom kolu. Mi moramo da budemo maksimalno koncentrisani i na neuporedivo boljem nivou u odbrani da bi odigrali dobro i bili spremni na ono što nas očekuje, a to je veliko iskušenje", rekao je Obradović.

Izvor: Profimedia/Burak Akbulut / Anadolu Agency

15:11

CRNO-BELI TRAŽE ISKUPLJENJE

Partizan je pre ovog meča igrao u Tel Avivu i izgubio od Makabija i u tom meču veliki problem bila je odbrana. Srpski tim želi da se iskupi svojim navijačima posle svega što se dogodilo u tom meču.