PARTIZAN UBACIO 112 POENA, ZA MILOJA! Najtužnija utakmica ove sezone, suze i DOMINACIJA crno-belih!

Sve je bilo u znaku Dejana Milojevića. Partizan je ostvario više nego ubedljivu pobedu.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanovć
21:22

STRELCI

• Partizan: Ledej 9, Avramović 9, Koprivica 8, Panter 2, Smailagić 9, Jaramaz 3, Naneli 23 (8/15 za tri), Trifunović 10, Doužer 9, Ponitka 9, Kaminski 14, Kaboklo 6
  • Mega: Paunović, Miljenović 6, Jelavić 16, Marković, Popović 1, Milutinović, Iljasolu 16, Đurišić 13, Kovačević, Gnjidić 2, Plavšić 26, Malovec.
21:20

Ovacije za Frenka Kaminskog

U poslednje vreme skrajnuti Amerikanac dobio je šansu protiv Mege, proveo na terenu 12 minuta i za to vreme ubacio 14 poena, uz dve ubačene trojke koje su oduševile navijače. Značiće mu večerašnji meč za samopouzdanje.

21:17

Vratio se Aleksa Avramović

Partizanovo "hrabro srce", sjajni bek ponovo je na terenu. Tačno mesec i po nakon povrede zgloba, on je opet zaigrao za crno-bele i spreman ulazi u odlučujuću fazu sezone

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

21:12

Šuterska rapsodija Nanelija, košarkaška klinika crno-belih

Amerikanac je ubacio osam trojki iz 15 pokušaja, a prvih pet je ubacio bez promašaja. Završio je meč sa 24 poena. Crno-beli su ukupno ubacili 16 trojki iz 30 pokušaja, a sve to na čak 26 timskih asistencija, kao dokaz kolektivne igre u napadu.

21:09

Ovaj prizor došao i do Amerike!

Na utakmici Partizan - Mega oboren je rekord ABA lige u broju gledalaca. O takvom oproštaju od Dejana Milojevića se oglasio i Golden Stejt.

21:05

KRAJ, PARTIZAN DEKLASIRAO MEGU, 112:80

Pred više od 23.000 gledalaca, Partizan se oprostoi od Mege zajedno sa gostima i ostvario više nego ubedljivu pobedu, 112:80.

20:36

Uroš Trifunović ubacuje trojku, za maksimalni "plus"

Trener Mege Marko Barać mora da traži tajm-aut u 28. minutu, pri Partizanovom vođstvu 79:58

20:29

Kaminski daje trojku, Arena eksplodirala

Proslavili su Grobari koš Amerikanca kao da je gol, Partizan vodi 70:53, a oni su mu i ovako pružili podršku

20:25

Dok Partizan vodi bezbrižnih 63:45, Željko Obradović uveo je Amerikanca sa klupe, Frenka Kaminskog. Igrao se 23. minut kad su Grobari aplauzima dočekali u poslednje vreme skrajnutog rezervistu "jadranskog" šampiona

19:58

Džejms Naneli ubacuje SEDMU trojku

Partizan vodi čak 20 poena razlike, 59:39, posle zakucavanja Alena Smailagića na početku poslednjeg minuta prvog dela meča.

19:57

Ovaj Partizanov snimak rasplakao Grobare

Partizan se ovim filmom oprostio od Dejana Milojevića u Štark areni.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović/BC Partizan TV

19:56

18' Partizan dominira - 52:37

Pi-Džej Doužer iznudio je faul u napadu jer se postavio pred Nikolu Đurišića. Prethodno je Nanelu ubacio još jednu, šestu trojku na utakmici.

19:46

Naneli dodao gas, sve je promenio!

Partizanov šuter "vezao" je čak pet trojki bez promašaja, za potpuno drugačiju sliku na terenu, 31:21 za crno-bele u 14. minutu!

19:29

Mega treći put poentira uz faul

Plavšić je iznudio prekršaj Alekse Avramovića i potom pogodio i dodatno bacanje, za Partizanovo vođstvo 26:24.

19:25

8' Mega vodi 23:20, Obradović reaguje

Uzastopne trojke pogodili su gosti, za vođstvo 23:20 i za povratak do klupe, na dalje instrukcije. Ubacili su ih Andrija Jelavić i Omerdžan Iljasoglu.

19:21

Posle šest minuta, nerešeno

Pri rezultatu 13:13 ekipe odlaze na prvi TV tajm-aut. Centar Mege Uroš Plavšić napravio je najveće probleme crno-belima na startu meča i postigao je do sada sedam poena

Izvor: Stefan Stojanović/MONDO

19:20

Aplauz za Aleksu Avramovića

Vratio se Aleksa Avramović, mesec i po nakon povrede zgloba na utakmici Partizan - Armani 8. decembra. Odmah je dobio podršku navijača koji su ga ohrabrivali čim je prvi put dotakao loptu

19:10

Mega prva poentira

Prve poene na utakmici je postigla gostujuća ekipa. Plavšić je poentirao za 2:0

19:08

5 minuta skandiranja za Miloja

Utakmica u beogradskoj "Areni" između Partizana i Mege je trebalo da počne u 19 časova, ali je cela dvorana skandirala ime preminulog Dejana Milojevića više od pet minuta.