Košarka

MEGA ŠOKIRALA ZVEZDU U ARENI! Umesto prvog mesta, ŠAMAR za crveno-bele

Tim Marka Baraća napravio veliko iznenađenje na Zvezdinom terenu.

Mega je pobedila Crvenu zvezdu Meridianbet u Štark areni 89:83 i sprečila je da "overi" prvo mesto na tabeli pred plej-of! Gosti su sjajnim nastupom Miljenovića (17), Plavšića i Đurišića, utišali crveno-belu publiku i ostvarili najveću pobedu ove sezone. U prvom delu su na svom terenu srušili branioca titule, Partizan, a sada je mlada ekipa očitala lekciju i favoritu, koji će morati još da se oznoji da bi osigurao prvo mesto pred plej-of

Na dan utakmice govorilo se o poruci Nebojše Čovića da Zvezda hoće Uroša Plavšića i Nikolu Đurišića, a oni su protiv svog potencijalno novog tima odigrao fenomenalno. Stefan Miljenović ubacio je 18 poena, Uroš Plavšić 16, Andrija Jelavić 14, Đurišić 14, Filip Jović 10... Iako je Mega u poslednjim minutaim bila u bonusu, uspela je da agresivnošću i odličnom igrom u odbrani zaustavi napade Zvezde i kada je trener Janis Sferopulos vratio Miloša Teodosića sa klupe. Ništa nije pomoglo da senzacija bude sprečena.

Zvezda će posle ovog šamara otići u Madrid, na gostovanje prvaku Evrope u petak, a onda će u nedelju od 17 časova imati još jednu "meč loptu" za overu prvog mesta na tabeli. Poraz od Mege biće snažna opomena i Sferopulosu i njegovom timu da nije gotovo

Iako je Zvezda stvarala probleme favoritu kroz čitav meč, krajem treće četvrtine je povela 11 poena razlike (67:56 u 27. minutu) i delovalo je da je na desetak minuta od definitivnog osvajanja prvog mesta u ligaškog delu sezone. Međutim, Mega je odigrala sjajno u završnici i stigla do deobe pete pozicije na tabeli, koju deli sa Zadrom.

U momentima odluke, kada je Mega serijom 7:0 i košem Filipa Jovića povela 76:74 na šest i po minuta do kraja, Baraćev tim stekao je ogromno samopouzdanje i kontrolisao rezultat do kraja. Iako je Zvezda na momente uspevala da povede (79:78) ili izjednači (80:80), ipak je gostujuća ekipa bila ta koja se pitala. Serijom poena Plavšića, Jelavića i prelomnom trojkom Đurišića za ogromnih "plus 8" na 1:13 do kraja, Mega je šokirala domaćina, koji je nakon konstantne sezone u regionalnom takmičenju doživeo poraz poput onih koje mesecima doživljava u Evroligi. I to će sigurno morati da upali alarme, jer su individualni pokušaji Teodosića i Nedovića u serijama završavani promašajima ili izgubljenim loptama u završnici. Za više nego jasnu opomenu favoritu da nije uradio sav posao pred plej-of.

• ZVEZDA: Lazarević 2, Teodosić 23, Hanga 22, Davidovac 9, Mitrović 8, Lazić, Tobi 5, Bolomboj 5, Ilić 4, Nedović 16, Gedraitis 9, Gilespi
  • MEGA: Milijašević 3, Miljenović 18, Jelavić 16, Marković, Milutinović, Iljasoglu 10, Đurišić 14, Kovačević, Plavšić 16, Jović 10, Malovec 2