Partizan već pobegao Crvenoj zvezdi: Cibona zgažena, Željkov tim na vrhu ABA!

Partizan je rutinski pobedio Cibonu i sada je na vrhu ABA lige!

MN Press

Košarkaši Parttizana rutinski su savladali Cibonu na svom terenu 113:78 i tako ostali na vrhu ABA lige! Uz sve to u toku meča im je došla informacija da je Crvena zvezda poražena u Splitu i da su sada posle tri kola na već na dve pobede više od najvećeg rivala.
Cibona je na ovaj meč došla desetkovana, sa uglavnom juniorskim sastavom i niko nije očekivao da će Zagrepčani imati snage za neki ozbiljniji otpor. Već u prvoj četvrtini primili su 34 poena, tim Željka Obradovića je otišao na 14 poena razlike, a do kraja se to lagano povećavalo oi na kraju došlo na konačni 35poena viška.

Mogao je Željko Obradović i posle teške utakmice u Vitoriji i poraza od Baskonije na otvarnaju Evrolige da odmori neke lidere, a veću minutažu dobili su Aleksej Pokuđševski, Mario Nakić, Balša Koprivica pa i Arijan Lakić. Dobro su iskoristili šansu pomenuti pa je tako Pokševski uz 15 poena imao 5 skokova i 4 asistencije, dok je Mario NAkić imao 18 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a Balša Koprivica je meč završio sa 10 poena i 7 skokova.

PARTIZAN: Lundberg 12 (4as), Džons 10, Nilikina 3 (5as), Koprivica 10 (7sk), Nakić 18 (5sk, 4as), Marinković 9, Pokuševski 15 (5sk, 4as), Braun 12, Bonga 5 (3sk), Lakić 4, T. Džons 14 (4sk)

CIBONA: Vuković 6, Ročak 6 (5as), Radovčić, Perasović 10 (6sk), Skorić 5, Barber 20, Majcunić 8, Jok 13 (4sk), Bart 5, Pavlović (3sk), Katanović 5

20:18

Lista strelaca

20:10

KRAJ! Gaženje u Areni - pobeda Partizana!

Partizan je na kraju pobedio sa preko 30 poena razlike - 113:78!

19:58

Evo stotke!

Domagoj Vuković je napravio faul, a onda ej u kontri posle trojke Marija Nakića "pukla stotka" - 101:70!

19:50

Kraj treće četvrtine!

Partizan vodi 91:66 i publika u "Areni" čeka da se "upali" kada padne "stotka"!

19:44

Lagano u trećoj četvrtini

Partizan je lagano nastavio da povećava prednost na ovom meču, došli su do 20 poena viška kada je pogodio Aleksej Pokuševski za 83:63.

19:34

Evo kako izgleda meč

19:26

Partizan ubacio 63 poena za poluvreme

Sterling Braun i Tajrik Džouns sa po 12 poena predvode tim Željka Obradovića protiv Cibone, koja je nastupila bez šestorice igrača, a u drugoj četvrtini ostala i bez sedmog, isključenog Antonija Barbera.

19:10

Sukob na terenu i isključenje!

Iako je rezultat ubedljiv u korist Partizana (57:40), na terenu je izbio sukob Partizanovog Tajrika Džonsa i Entonija Barbera iz Cibone. Sudije su pogledale situaciju na sredini terena i isključile košarkaša gostiju. Još dva minuta do poluvremena.

MN Press

18:49

Revijalna četvrtina Partizana, 34 poena

Partizan vodi 34:20 posle prve četvrtine. Sterling Braun ubacio je 12 poena, a Aleksej Pokuševski upisao se u poslednjem napadu crno-belih.

MN Press

18:43

Partizan krenuo snažno, 21:9

Balša Koprivica i Sterling Braun sa po šest poena uveli su crno-bele u ritam u prvih sedam minuta, za dvocifreno vođstvo.

18:42

Cibona bez šestorice

Zagrepčani drastično oslabljeni došli na gostovanje Partizanu - bez šestorice košarkaša