Zakucao Jokiću u lice, tu je bio kraj: Kejson Volas završio Denverovu sezonu ovim potezom

Rezervista Oklahome energičnim zakucavanjem preko Nikole Jokića potvrdio veliku, istorijsku pobedu svog tima protiv Denvera.
Foto: YouTube/MrBuckBuck

Rezervista Oklahome Kejson Volas snažno je zakucao u prodoru preko Nikole Jokića i u tom trenutku je uveliko svima postalo jasno da je serija gotova. Tanderi su posle sporog početka i dvocifrenog vođstva gostiju dodali gas krajem prve četvrtine i od tog trenutka do kraja mleli i samleli vidno iscrpljeni Denver u sedmoj utakmici.

Kejson Volas zakucava preko Nikole Jokića Izvor: YouTube/MrBuckBuck

Nagetsi su ostali bez daha i snage u majstorici polufinalne serije plej-ofa Zapada protiv Oklahome. Energičniji, zdraviji i mlađi Tanderi pregazili su, pretrčali, pa i pretukli goste iz Kolorada, pre svega Nikolu Jokića i pre svih je to radio Aleks Karuso, na dozvoljene i nedozvoljene načine, koji su mu gledani kroz prste.

Srbin se borio, igrao praktično bez odmora, ali uz "rovitog" i bledog Džamala Mareja, uz nepreciznog i takođe "rovitog" Majkla Portera i uz očigledno preteško povređenog Erona Gordona ništa nije mogao da uradi protiv Oklahome koja nije spuštala nogu sa gasa.

U trećoj četvrtini, tokom koje je vođstvo Oklahome raslo do 97:72 pred poslednju četvrtinu, dogodio se i i navedeni Volasov potez, koji je pokazao svima u "Pejkom centru" da je gotovo i da će Tanderi u fnale.

Nije hteo da dođe u Oklahomu, već bio heroj protiv Denvera

Kejson Volas u grupi je igrača sa klupe koji su dali ogroman doprinos u ovoj seriji. Možda i odlučujući.

Naširoko se pričalo o njegovom doprinosu u četvrtoj utakmici serije, u kojoj je sa saigračima-rezervistima sprečio Nagetse da povedu 3-1 u seriji, već je izjednačio na 2-2.

Uz istu energiju i uz još veće samopouzdanje, Volas i Tanderi očigledno su prevazišli strah od velike, istorijske pobede u plej-of seriji i pokazali su snagu u "majstorici" pred svojim navijačima. Zato će od sledeće nedelje igrati u finalnoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije protiv Minesota Timbervulvsa.

To je ujedno i uspeh još mlade karijere Kejsona Volasa, započete 2023. u Oklahomi - tada na njegovu žalost, jer je hteo u rodni Dalas, pa čak i izjavio "U Oklahomi nema mnogo toga da se radi", zbog čega se kasnije izvinjavao.

Bonus video:

This browser does not support the video element.

NBA liga pokrala Nikolu Jokića Izvor: NBA