Kumovao u Beogradu i kitio trubače, pa potpisao za Barsu: Tiha patnja navijača Zvezde samo produžila dalje

Tonike Šengelija odmah posle svadbe Luke Vildoze morao na potpisivanje ugovora sa Barselonom.
Foto: fcbbasket/X/Printscreen/czbg36

Gruzijski košarkaš Tornike Šengelija bio je glavni gost na svadbi Luke Vildoze i Milice Tasić koji su se venčali u Beogradu. Nesuđeni igrač Crvene zvezde bio je u ulozi kuma, dok je samo noć kasnije bio u Barseloni gde je potpisao trogodišnji ugovor.

Snimci sa svadbe na kojima Šengelija "kiti" trubače su preplavili društvene mreže, a posebno je zanimljiv onaj na kome peva na srpskom stihove čuvene pesme "Niko ne zna". Javio se veliki broj Delija koji i dalje žale što iskusni as nije obukao crveno-beli dres.

 Šengelija je "eksplodirao" u dresu Virtusa iz Bolonje prošle sezone. Prosečno je beležio 15,6 poena, 5 skokova, 2,7 asistencija, uz indeks korisnosti 17,4 u Evroligi dok je bio ključni igrač u pohodu Virtusa na Kup Italije kada je proglašen za MVP-ja finala. Blistave partije su ga preporučile katalonskom velikanu koji ima plan da sa njim u "paketu" dovede i Vila Klajburna.

Nije bilo suđeno da sa svojim kumom igra u Virtusu, pošto je Vildoza stigao u tim Duška Ivanovića ovog leta.

Šengelija je karijeru počeo u Valensiji, u NBA je nastupao za Bruklin Netse i Čikago Bulse, da bi se u evropsku košarku vratio preko Baskonije. Usledila je selidba u Moskvu, a potom dolazak u Virtus 2022. godine. Nakon tri sezone, vreme je za nove izazove u dresu Barselone gde će igrati najmanje tri sezone.

Zašto nije došao u Crvenu zvezdu?

Spekulisalo se da su razlozi finansijske prirode, a onda se u sve umešala politika. Proneo se glas da Gruzin želi da uplovi političke vode i da mu prijateljski odnosi Srbije i Rusije nisu bili baš po volji. On je to demantovao 2023. godine i ostao u Virtusu još dve sezone.

"Nisam nigde pročitao izjavu gospodine Čovića oko toga, pa ne bih ni komentarisao. Ako mene pitate, daleko sam od ulaska u politiku posle karijere. Želja mi je da ostanem u košarci, da iskustvo, znanje i kontakte prikupljene godinama iskoristim da pomognem mladim generacijama i organizacijama. To mi je glavni cilj, da pomognem mojoj zemlji na bilo koji način. Trenutno imam snagu u sportu, što je moj pravac", rekao je Šengelija.

BONUS VIDEO: