Srbija je od 23 poena zaostatka napravila preokret i pobedila Švajcarsku (90:86). Prva pobeda u kvalifikacijama za Mundobasket prva pod palicom Dušana Alimpijevića. Jedan od "iks faktora" bio je novi kapiten Dušan Ristić koji je meč završio sa 24 poena, uz završen šut za tri (4/4). I to na svoj 30. rođendan.
"Igrali smo mekano u odbrani u prvom poluvremenu, to je uticalo na napad koji smo igrali dosta zgrčeno bez ikakve ideje. Selektor je sa razlogom bio nezadovoljan u tom segmentu. U drugom delu smo pojačali odbranu, žargonski smo im 'ušli u meso' i napad je posle i došao. Bitna pobeda iako naš performans nije bio na nivou. Kvalifikacije dugo traju i pobede su ono što se pamti", počeo je Ristić.
Za njega nije važno koji meč je u pitanju, kada god Srbija pozove, tu je. Došao je iz Japana i sa kapitenskom trakom predvodio tim.
"Imamo mlad tim, još par momaka i ja smo jedini sa nekim iskustvom. Za mene je čast kada sam ovde, nebitno da li su kvalifikacije ili velika prvenstva. Za mene ova utakmica nije bila drugačija od neke na velikim prvenstvima"
"Da proslavim rođendan sa svojim ljudima"
Dušan je na današnji dan napunio 30 godina i sebi i Srbiji je dao najlepši poklon, na terenu.
"Lepo je što mi je rođendan danas. Drago i je što sam imao priliku da se vratim kući iz dalekog Japana. Za mene je jako lep osećaj da budem među svojim ljudima i da sa njima proslavim rođendan."
"Saigračima sam pokušao da objasnim"
Kapiten Ristić pokazao je na svom primeru kako se igra za nacionalni tim. Kapitenska traka i pobeda. Savršeno veče za njega i ekipu.
"Kao jedan od iskusnijih to je moja uloga. Pokušao sam da ohrabrim ekipu. Dešavalo nam se ovo i u prošlosti da ne možemo ništa da ubacimo, da rival ubaci sve. Nismo prvi put u ovoj situaciji. Saigračima sam pokušao da objasnim da igramo jako do kraja i da će se šansa otvoriti."
U nedelju će "orlovi" igrati protiv Bosne i Hercegovine u Sarajevu.
"Da malo odmorimo, da vidimo snimak šta može bolje, mnogo toga može bolje. Imamo tri dana za pripremu, biće tea utakmica na gostujućem terenu. Ako budu gledali ovu utakmicu reći će da mogu da igraj sa nama. Moramo da odgovorimo i da igramo mnogo bolje nego u prvom poluvremenu", zaključio je Ristić.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO: