Partizan tražio ekspertizu suđenja: Reakcija posle poraza u Dubaiju, Damir Javor je bio jedan od arbitara

Partizan je nezadovoljan suđenjem na prvoj utakmici finalne serije protiv Dubaija i tražio je ekspertizu suđenja zbog toga. Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Partizan je na startu finalne serije ABA lige doživeo poraz u Dubaiju (99:93). Crno-beli brane titulu i kreću iz minusa, a po završetku meča tražili su ekspertizu suđenja. U Humskoj nisu zadovoljni poslom koji je odradio sudijski trio - Damir Javor, Milan Nedović i Franko Gracin.

Prema informacijama koje je preneo "Mozzart sport" rukovodstvo kluba zatražilo je ekspertizu suđenja i nezadovoljni su kriterijumom dosuđenih faulova. Trener Đoan Penjaroja i igrači Partizana dobili su tri tehničke greške tokom meča.

Drugi meč igra se na istom mestu 6. juna, a pobednik će biti tim koji prvi dođe do tri pobede. Po završetku prvog meča se oglasio i predsednik crno-belih Ostoja Mijailović i najavio da "uskoro postaje predsednik ABA lige i da će mu prvi cilj biti da vrati pun integritet takmičenja".

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Trener Partizana Đoan Penjaroja u sukobu sa sudijama Izvor: Arena 1 Premium