Srbija je vodila ceo meč na duelu sa Francuskom, a na kraju je zamalo ispustila pobedu. U finišu smo videli dramu, a iako je njegov tim poražen Frederik Fotu je bio zadovoljan viđenim.
"Uvek je teško igrati, nikada to nije prijateljska utakmica, pogotovo sa Srbijom. Sada imamo tri dana da se pripremimo za novi meč, to je malo, ali takva su pravila", rekao je Fotu posle meča.
Zatim se osvrnuo na Dušana Alimpijeviča sa kim se sreo i u finalu Evrokupa u kome je Burg igrao protiv Bešiktaša.
"Dušan je zaista dobar trener, uvek je sjajno igrati protiv njega. Igrali smo u Evrokupu i tokom godina. Dušan Alimpijević uvek radi dobar posao, Srbija ima sreće što ga ima", naglasio je Fotu.
Kako Vembi i Gober?
Viktor Vembanjama i Rudi Gober su bili prisutni na ovom meču, a nije krio selektor da mu je teško da ih uklopi. Još radi na tome da shvati koji je najbolji način da ukomponuje ekipu sa njima.
"Mi smo zadovoljno što ih imamo kao članove francuskog tima, ali to je veliki proces. Imamo mnogo šanse da igramo sa drugačijim postavama i visokim igračima na terenu. Nije jedino rešenje da igraju zajedno", istakao je on.
Što se tiče Francuske, nije uvek lako prilagoditi NBA zvezde na FIBA pravila i evropsku košarku.
"Mislim da je isto za sve. Nije lako za igrače, duga im je sezona, igraju mnogo utakmica. Igrači uvek hoće da dođu i uvek moraju da se naviknu na drugačija pravila, terene... Moramo da nađemo najbolje rešenje za svakoga. Moramo da se prilagođavamo", naglasio je on na kraju.
(MONDO, N.L.)
BONUS VIDEO: