Još se nisu sasvim slegli utisci po završetku Svetskog prvenstva u Japanu, a u sedištu FIVB već su se okrenuli idućoj godini i novim međunarodnim takmičenjima.
Objavljen je kompletan raspored Lige nacija za odbojkašice, a reprezentacija Srbije će prve nedelje, od 21. do 23. maja, biti domaćin selekcijama Holandije, Turske i Južne Koreje.
Mesto odigravanja i satnica biće naknadno objavljeni.
Mečevi Lige nacija igraće se utorkom, sredom i četvrtkom, a nove šampionke sveta će naredne četiri nedelje gostovati u Italiji (protivnici će im, osim domaćina, biti SAD i Dominikanska Republika), Belgiji (Rusija i Poljska), Japanu (Brazil i Tajland) i Kini (Nemačka i Bugarska).
Prva faza završava se 20. juna, a finalni turnir, uz učešće organizatora Kine i prvih pet sa ukupne tabele posle 15 odigranih utakmica, na programu je od 3. do 7. jula.
Srpkinje su se ove godine, u prvom ciklusu Lige nacija, plasirale na Fajnal siks i zauzele peto mesto.
Prvakinje sveta startuju kod kuće
Svetska odbojkaška federacija (FIVB) objavila je raspored Lige nacija 2019.
Objavljeno 24.10.2018. 12:25h
Komentariši
Mondo Tema
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
"Tebe i takvih kao ti se niko ne plaši, Partizan ima preča posla od Kupa": Mijailović oštro odgovorio Čoviću