Videli ste nešto zanimljivo?

Idemo dalje, PERFEKTNO: Srbija je u ČETVRTFINALU Evropskog prvenstva!

Nema stajanja! Ekipa Bobe Kovača ušla među najboljih osam na Starom kontinentu.

6/6!

To je učinak odbojkaške reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu, na kojem je za sada izgubila samo set.

Taj podatak ipak može da zavara i da stvori utisak da se ekipa novog selektora Slobodana Kovača "prošetala" do četvrtfinala, ali nije bilo tako.

U osmini finala, u prvom eliminacionom meču na turniru, "orlovi" su eliminisali Čehe posle velike borbe, podižući nivo svoje igre dok je utakmica odmicala. Počelo je "tvrdo", a završeno je uživanjem našeg tima na terenu...

SRBIJA - ČEŠKA 3:0 (31:29, 25:21, 25:18)

/Pročitajte prenos UŽIVO u delu "Razvoj događaja"/

Kao što rezultat govori, posebno je uzbudljiv bio prvi set, u kojem je naš tim trijumfovao i zahvaljujući spretnoj reakciji selektora.

"Nemamo više prava na grešku. Česi su ušli u utakmicu znajući da nemaju šta da izgube, rizikovali su mnogo na servisu, mi smo napravili neku servis grešku više i to je rezultiralo da smo osvojili prvi set sa 31:29. Važno je da smo dobili taj set na razliku, s obzirom da će nam trebati ovakvi mečevi, da teško beležimo te pobede jer dolaze sve teži protivnici. Svi smo svesni da taj četvrtfinalni meč odlučuje prolazak u polufinale i da je najvažniji meč na prvenstvu", rekao je reprezentativac Aleksandar Atanasijević.

Česi nisu iskoristili čak PET set lopti i učinilo im se da su jesu šestu, ali je za vreme njihovog slavlja Kovač pozvao "čelendž" i bio u pravu! Lopta nije pala u aut posle Petrićevog udarca, kako su videle sudije, već na liniju, pa je poen dodeljen Srbiji, a nekoliko minuta kasnije Marko Podraščanin doneo je vođstvo našem timu u setovima, 31:29.

Odlična reakcija selektora "prelomila" je tu završnicu, a naredni setovi bili su sve manje uzbudljiviji.

Sjajni libero Nikola Peković postao je prisutan na svim delovima terena, što je Aleksandar Atanasijević u drugom setu iskoristio da postavi nedostižnih 21:16. U trećem je bilo manje tenzije, a više atraktivnih poteza, u kojima se istakao raspoloženi srednji bloker Srećko Lisinac, sjajnim as udarcima.

Najefikasniji igrač našeg tima bio je Uroš Kovačević sa 16 poena, Aleksandar Atanasijević zabeležio je 14, Lisinac 11, a Nemanja Petrić i Marko Podraščanin po devet.

Sa njima na čelu, pala je nezgodna Češka, a Srbija za rivala u četvrtfinalu dobila Ukrajinu.

Ukrajinci su u nedelju uveče u osmini finala posle velike drame savladali jednog od organizatora, Belgiju - 25:22, 21:25, 14:25, 25:18, 15:10.

Srbija i Ukrajina igraju u utorak od 20.30, takođe u Antverpenu.

Vest uživo piše:

Autor mondo.rs
19:04

Set, meč lopta i KRAJ!

Prva od šest meč lopti bila je dovoljna za trijumf našeg tima! 25:18, za kraj i četvrtfinale!

19:02

Srećko Lisinac, AS!

Još jedan as sjajnog srednjeg blokera i njegov četvrti as. Ukupno je zabeležio 11 poena, a poslednjim je doneo veliku prednost, 23:16!

19:00

Srbija ne staje!

Dok se bliži očigledan kraj meča, naš tim igra sve atraktivnije i vodi 21:15.

Ipak, treba naglasiti i danas odličnu partiju libera Nikole Pekovića. Postavio je temelj poenima našeg tima.

18:56

Česi menjaju sastav, a Atanasijević...

Važni poeni našeg korektora.

Česi su se približili na 13:15, a onda je Atanasijević preuzeo inicijativu, vratio "plus 3", pa primorao rivale na još jednu grešku - dugi kontakt sa loptom. "Orlovi" opet vode četiri poena (17:13).

18:50

Prednost!

Nemanja Petrić poentirao je za mirnijih 12:8 i nagoveštaj trijumfa našeg tima rezultatom 3:0 u setovima.

18:48

Greške na početku trećeg seta...

Prvih šest poena u trećem setu osvojeno je greškama protivnika. Česi su tako poveli 4:2.

18:36

Jovović za Petrića, za 2:0 u setovima!

Ovog puta je završnica bila mnogo mirnija!

Česi su još jednom pokazali koliko su "tvrd" tim i da znaju da igraju odbojku, ali je sada bilo manje drame. Jovović je nabacio Petriću odlučujući poen, za 25:21!

18:29

Nikola, bravo!

Poentirao je Atanasijević, ali ovo je poen Nikole Pekovića!

Sjajne dve odbrane libera našeg tima bile su temelj vođstva našeg tima "plus 5", 21:16. Česi reaguju tajm-aut, na kojem Kovač hvali agresivnost "orlova".

18:27

Kovačević čuva prednost pred finiš

Za sada je mirnije nego u prvom setu...

Uroš Kovačević prošao je iz prve linije i postavio vođstvo našeg tima 18:15. Česi su uzvratili pogotkom za 18:16, a Kovačević ponovo iz "zone šest" postavio tri poena prednosti - 19:16.

18:20

Podraščanin "vuče" Orlove ka vođstvu

Još jedna odlična reakcija iskusnog srednjeg blokera, za najveću prednost našeg tima u ovom setu (13:10) i tajm-aut Češke.

18:18

Lisinac danas servira SJAJNO

Drugi, pa treći as srednjeg blokera Srbije!

Kraljevčanin je danas očigledno dobro osetio svoj udarac i doneo Srbiji prednost u drugom setu, 9:8. Podraščanin je uradio isto, spretnom reakcijom na mreži (10:9).

18:14

Velika borba i u drugom setu...

Uroš Kovačević je blok-autom izborio izjednačenje (6:6). On i Atanasijević osvojili su po sedam poena za naš tim u ovoj egal utakmici.

18:06

Bravo!

Srbija je osvojila prvi set, rezultatom 31:29!

Pre samo nekoliko trenutaka Česi su slavili osvajanje seta, ali ih je "presekao" čelendž Slobodana Kovača, koji je ispravio grešku sudije u odlučujućem trenutku. Usledio je preokret i dramatičnih 1:0 našeg tima, poenom Marka Podraščanina.

Neka ovog bude vetar u leđa za nastavak meča.

18:04

Uzbudljivo!

Filmski kraj prvog seta!

Tri uzastopne servis greške našeg tima (Atanasijević, Petrić i Krsmanović) donele su rivalu tri set lopte i mogućnost da igra na sigurno. Česi nisu iskoristili nijednu od njih, pa ni četvrtu i petu, koju je Kovač "izvukao" čelendžom dok su rivali slavili.

Usledio je poen našeg tima i prva set lopta, posle servisa Srećka Lisinca, na 29:28.

17:55

Ipak tesan finiš seta...

Atanasijević je krenuo po važan poen, pokušao da postavi "plus 2" u završnici seta, ali nije uspeo. Zaustavio ga je češki blok i vratio uzbuđenje.

Česi su serijom 4:0 izjednačili na 22:22!

17:44

Prvi put "plus 3" za Srbiju

Lisinac je fenomenalno "skratio" servis i doneo našem timu dosad najveću prednost, 13:10. Česi su u tom trenutku zatražili tajm-aut, pre svega da bi pokušali da nađu rešenje za dobar blok "orlova".

17:39

"Jedan na jedan", bravo Srećko!

Lisinac atraktivno blokira rivala, za 2:0 srpskih srednjih blokera i vođstvo 8:7. Ipak, "egal" početak meča. Česi su imali prednost 4:1...

17:25

Spremni za početak?

Utakmica u Antverpenu počinje u 17.30 časova. Ostanite uz MONDO i pratite borbu našeg tima za četvrtfinale.