Najbolji srpski odbojkaši kreću na turneju. Posle poraza u petak u Beogradu od "gaučosa" (2:3) i ubedljive pobede dva dana kasnije u Novom Sadu (3:0) nad istim rivalom, izabranici Igora Kolakovića igraće peti i šesti vikend Svetske lige na gostovanjima.

U petak i nedelju gostovaće u Francuskoj, a 10. i 11. jula Argentini.

"Očekujem da u meču sa Francuskom zadržimo nivo koncentracije kao na utakmici u Novom Sadu protiv Argentine. Sa mnogo motiva idemo na pobedu u Parizu. Kada igraju na svom terenu, Francuzi su veoma opasan protivnik", rekao je Kolaković.

On je istakao da će između utakmica sa Francuskom i Argentinom reprezentacija Srbije provesti mnogo vremena u putu, kao i da ne zna u kakvom će sastavu "triklori" izaći na teren.

Stručni štab Srbije odlučio je da Nikola Grbić, Andrija Gerić i Ivan Miljković propuste utakmice sa Argentinom i oni će se posle dvomeča sa Francuskom vratiti u Beograd gde će trenirati sa univerzitetskom selekcijom.

Andrija Gerić, koji se uz Miljkovića i Grbića priključio reprezentaciji u minulom meču sa Argentinom, rekao je da njegovi saigrači i on žele da poprave igru kako bi što spremnije dočekali završni turnir Svetske lige, koji će se od 22. do 26. jula održati u Beogradskoj areni.

"Francuzi godinama gaje isti stil igre, trude se da što manje greše. Moramo da budemo strpljivi, jer kada brzamo imamo problema i pravimo mnogo grešaka. Pokazali smo kvalitet, ali oni nisu ekipa za potcenjivanje", rekao je Gerić.

Kapiten Nikola Grbić ocenio je da će naredni mečevi biti dobri testovi.

"Odlučili smo da je manje zlo da ne putujemo sa ekipom. Bez obzira na sastav oni uvek gaje isti stil igre. Minimalno greše i igranje protiv takve ekipe zahteva maksimalnu koncentraciju. Ali mi ćemo te mečeve iskoristiti za podizanje forme, da se uigramo i da stvorimo pobednički mentalitet", rekao je Grbić.

Reprezentacija Srbije zauzima drugo mesto u Grupi B Svetske lige sa po tri pobede i poraza, dok je na prvom mestu selekcija Francuske sa pobedom više.

"Orlovi" su se direktno plasirali na završni turnir pošto je Srbija organizator takmičenja.

(Beta, foto OSS)