Svi događaji
Od najnovijeg
19:49

KRAJ! Poraz od Hrvatske 24:25

Tomašević uzima ovu loptu, a onda gubimo loptu... Novi napad za Hrvatice. Posavec se probija, ostalo je 40 sekundi do kraja.

Nema gola i možemo do remija. 19 sekundi pre kraja Obradović traži tajmaut. Gubimo loptu i ovo je poraz.

19:45

59. minut: Smanjujemo! 24:25

Izgubili smo loptu i sada u kontri primamo gol. Jako loša sekvenca, nema nikakve ideje u napadu, ali sada dobijamo igračicu više posle faula Kalaus. Skoro do kraja imamo igračicu više.

Zamalo gubimo loptu, a onda Pop Lazić daje gol! Hrvatska ne žuri u napadu i traži Šoštarić tajmaut.

19:42

57. minut: Loše... 23:24

Krpež šutira i lopta ide pravo u Pjević, Posavec se okreće i šutira, ali deveterac se svira i Mićijević sada pogađa za vođstvo Hrvatske!

Loše ovo izgleda za Srbiju u napadu, nema gola deset minuta. Dignuta je ruka i blokiran je šut Radosavljević.

19:39

54. minut: Tajmaut za Srbiju! 23:23!

Malo je ostalo za ovaj napad protivničkog tima, a posle velike gužve Janjušević uzima loptu.

Srbija nije dala gol devet minuta, a sada Liščević ispušta loptu, no Hrvatice bacaju loptu u ruke Katarini Tomašević. Sada Ljubomir Obradović traži tajmaut.

Drama.

19:36

53. minut: DRAMA! 23:23

Uzimamo loptu sa dve igračice manje! Kakav potez Pop Lazić, uhvatila je ovu loptu! Bravo!

Imamo jednu igračicu manje, a napadamo u kompletnom sastavu, nemamo golmana. Dva minuta isključenja za Kalaus! Auh kakva je ovo drama!

Ne prolazi lopta na pivota, a onda jako loš šut Trifunović. Kompletna je Srbija, a Janjušević faulom sprečava gol protivnica.

Šoštarić traži tajm-aut!

19:32

51. minut: Dve igračice manje za Srbiju! 23:23

Mićijević izjednačuje u napadu sa igračicom više,  a selektor Obradović sada povlači golmana sa terena. Onda još jedan problem! Lavko izlazi sa terena posle teškog udarca i sada smo pola minuta sa dve igračice manje!

19:29

49. minut: Problemi! 23:22

Završila je Jovana Stojiljković na podu, ali srećom u pitanju je samo grč. Trifunović je dobro "odglumila" drugog pivota i suđen je sedmerac za naš tim.

Liščević sada uzima loptu i promašuje. Ovo nam nije trebalo u ovom momentu... Sada su Hrvatice kompletne. A onda Janušević startuje sa dve ruke i Srbija će morati da igra sa igračicom anje.

19:27

48. minut: Gusto je! 23:22

Sedam metara za Srbiju! Velika prilika da se opet "odlepimo". Jelena Trifunović sigurna i na +2 smo!

Još jedan blok Srbije, ali je Trifunović prestupila u golmanski prostor. Onda Kalaus ulazi u priliku i daje gol. No, dva minuta napolje mora Posavec zbog udarca po rukama.

Ali nikad gore rešenje! Ide lopta u aut! Kao da malo gube dah naše devojke, a sa druge strane presečena lopta!

19:23

45. minut: Konačno odbrana! 22:21

Sada serija golova sa distance Hrvatske, Lara Kalaus pogađa sa devet metara. Lopta za Hrvatsku posle greške u napadu Srbije, Sada Stojiljković opet pogađa i još jednom Srbija vodi.

Sada nam treba jedna dobra odbrana i ona dolazi! Blokiramo šut protivnica!

19:21

42. minut: Srbija vodi! 21:20

Razbranila se Tomašević, sada je zaustavila šut Mićijević, a Srbija vodi posle gola Slađane Pop-Lazić!

Dug napad Hrvatske, ali Krsnik šutira bez bloka i daje šesti gol! Ipak Kristina Liščević se probija i vodimo!

19:19

40. minut: Krećemo od nule! 19:19

Jelena Lavko sada daje gol iz koraka, ali posle brzog centra Mamić uzvraća i opet Hrvatice imaju dva gola predosti.

Kakva odbrana Katarine Tomašević! Gol Sanje Radosavljević sa krila i ovo je izjednačenje!

19:16

37. minut: Beže nam Hrvatice! 16:18

Sjajno brani šut Krsnik Tomašević, ali Jovana Stojiljković pravi faul u napadu. No Mićijević joj se revanšira. Serija grešaka sa obe strane.

Još jedna greška Stojiljković i primamo gol iz kontre. Jako loša igra Srbije jer otvaramo još jednu kontru Hrvatskoj i Ana Debelić daje gol za +2,

19:13

34. minut: Kapitenka - kapitenski! 16:16

Stela Posavec fintom izbacuje svoje čuvarke i dolazi do gola, a onda posle greške Srbije u napadu Pjević šutira na prazan gol, no Katarina Tomašević to stiže.

Krpe-Šlezak šutira u bliži ugao i daje peti gol za još jedno izjednačenje!

19:11

POČINJE DRUGO POLUVREME! Prekida se ogromna serija! 15:15

Josipa Mamić pogađa na startu drugog poluvremena i Hrvatska opet vodi. Pop Lazić sada daje prvi gol sa pozicije pivota. Ovo prekida seriju Hrvatske od šest uzastopnih golova!

18:54

KRAJ POLUVREMENA; Raspad Srbije na kraju! 14:14

Ulazimo u finiš poluvremena, ali Srbija sada ne može da pronađe rešenja u napadu. Zamalo je prošao jedan sjajan cepelin, a onda Dankinje koje sude ovaj meč ne sude korake za Hrvatsku.

Krsnik daje gol u brzom napadu i naš tim jedva čeka poluvreme. Na kraju potpuni raspad našeg tima - u kontri primamo još jedan gol i nerešeno je.

18:51

29. minut: Vraća se Hrvatska! 14:12

Posle crvenog - sedmerac! Jelena Trifunović ga izvodi i daje gol za +4. Ali Kalaus u jako dugom napadu postiže pogodak i smanjuje našu prendost. A onda jako loš šut Stojiljković.

Debelić pogađa i sada je Hrvatska u naletu. Tajmaut uzima Ljubomir Obradović.

18:47

26. minut: CRVENI KARTON! 13;10

Sedam metara za Hrvatsku i Dora Krsnik šalje ovu loptu u rašlje, nema ovde odbrane. Sa krila jako loš šut Krpež-Šlezak, a Lavko dobija udarac u lice.

Direktan crveni karton za Šimaru! Lakat u lice Jelene Lavko, sraman start i isključenje!

18:43

24. minut: Sve više "bežimo"! 13:9

Nije Mićijević videla otvoren prostor i izgubila je loptu. Fenomenalna odbrana Srbije u ovim momentima!

Lavko je u seriji - pogodak levicom u sam ugao gola! Sada je Blažević prošla, ali nas je stativa spasila. 7

Dva minuta! Udarac Larise Kalaus sa dve ruke i mora napolje. A onda pogađa Radosavljević sa krila i vodimo sa velikih +4!

18:39

22. minut: Vodimo! 11:9

Posle gužve lopta je došla do naših rukometašica i imamo još jedan napad. Dugo nije bilo gola sa pivota za naš tim, a sada ne prolazi akcija za krilo. Dug napad se završava fenomenalnim golom Jelene Trifunović, ovo je neobranjivo!

Krademo loptu, ali ne uspevamo da odigramo brz napad. U uigranoj akciji Krpež pogađa za vođstvo! U kontri pogađa opet Krpež i tajmaut traži Hrvatska!

18:35

18. minut: Nikako da prelomimo! 8:9

Kristina Prkačin šutira preko gola, a onda Debeljić ulazi u golmanski prostor sa obe noge i Trifunović ulazi da izvede sedmerac. Daje gol Jelena i sada je nerešeno! Ova lopta je išla 121 kilometar na sat!

Strašan šut Prkačin, sada je podesila nišanske sprave i ovo joj je prvi gol na EP.

18:32

16. minut: Gol za golom! 7:8

Tomašević se revanšira i sjajno brani pokušaj sa krila, a u brzom napadu Katarina Krpež-Šlezak postiže gol posle dugo vremena za Srbiju.

Mićijević daje treći gol iz trećeg šuta i to u poslednjim momentima napada. Potom Srbija daje gol preko Stojiljković, iako je faulirana pri šutu.

Sporo se vraćamo u odbranu što golom kažnjava Dora Krsnik. Onda Lišćević u brzom napadu daje pogodak!

18:29

13. minut: Pjević nesavladiva! 4:6

Igramo bez golmana u napadu i Katrina Krpež-Šlezak sa krila šutira, ali Pjević opet hvata živu loptu! Potom i Hrvatska promašuje sa krila, spasila nam je prečka.

Stojiljković šutira pored gola, a Hrvatska dolazi do sedmerca. Blažević šutira, ali Katarina Tomašević to brani!

Potom sedmerac za Srbiju, a sada Krpež ovo promašuje. Pjević je u neverovatnoj formi.

18:26

10. minut: Hrvatska se odlepila! 4:6

Dug napad Hrvatske, a onda Krsnik daje svoj drugi gol na meču i opet vode Hrvatice. Lavko potom jako loše šutira i Pjević hvata "živu loptu".

Potom još jedan problem za Srbiju, Radosavljević dobija 2 minuta kazne zbog udarca u lice. Sa igračicom više i Mićijević daje gol, sada je ovo već ozbiljnija prednost.

18:23

7. minut: I dalje egal, 4:4

Zamalo ukradena lopta Srbije, a onda Risović brani jedan dosta loš šut. Sjajna asistencija na pivota i sada imamo šut sa sedam metara.

Namešta se Katarina Krpež-Šlezak i pogađa za drugo vođstvo reprezentacije Srbije. Nerešeno je posle prave bombe Valentine Blažević sa 9 metara.

Prošla je Liščević, ali brani ovo Pjević.

18:20

5. minut: Nerešeno! 3:3

Još jedan fenomenalan gol Jovane Stojiljković i opet je nerešeno.

Blažević se potom probija 1 na 1 i uspeva da ugura Lavko u golmanski prostor i iznudi sedmerac. Izvešće ga Krsnik, a Jovana Risović je nemoćna. Izjednačuje u našem napadu, Liščević je povukla tri rukometašice Hrvatske na sebe, a prostor je iskoristila Lavko.

18:18

3. minut: Preokret Hrvatske, 1:2

Sa krilne pozicije Paola Posavec, a onda je Lavko sjajno prošla ali je Tea Pjević odbranila zicer. Nije prošla kontra Hrvatske, a onda je Ćamila Mićijević donela prednost svom timu.

18:16

POČELO JE! 1:0 za Srbiju!

Prvi napad za reprezentaciju Srbije i uspeli smo da dođemo do gola preko Stojiljković!

18:09

Izašle su rukometašice na teren

Blizu smo početka meča, obe reprezentacije su izašle na teren i sada se intoniraju himne.

18:06

Šta se ovde odlučuje?

Već smo pisali o tome šta ovaj meč nosi i koliko je bitan za naš tim. Zato - napred devojke, do pobede!

18:02

Koga se paziti?

Micijević je u oba meča bila među najboljima u reprezentaciji Hrvatske, a Kalaus je u prethodnom duelu briljirala sa čak 9 golova.

Verujemo da je naš stručni štab spreman za pretnju sa njihove strane.