Hrvatska skijašica Janica Kostelić trijumfovala je u poslednjem slalomu sezone koji je u petak održan u švedskom zimskom centru Are i tako stekla šansu da obori rekrod po broju osvojenih bodova u Svetskom kupu.

Kostelić je u četvrtak obezbedila pobedu u ovogodišnjem Svetskom kupu, a ukoliko osvoji prvo mesto u poslednjoj trci sezone, veleslalomu koji je na programu u subotu, zavrsiće takmičenje sa 1.970 bodova.

Rekord po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni za sada drži Švedjanska Pernila Viberg, koja je u sezoni 1996-97 trijumfovala u Svetskom kupu sa 1.960 bodova.

Trenutno najbolja alpska skijašica sveta bila je najbolja u obe slalomske vožnje i zasluženo je trijumfovala u vremenu od jednog minuta, 45 sekundi i 28 stotinki. Druga je bila Austrijanka Marlis Šild sa zaostatkom od 87 stotinki, a treća Švedjanka Anja Person, koja je od pobednice bila sporija sekundu i šest stotinki.

Janici Kostelić ovo je bila 29. pobeda u Svetskom kupu.

U konačnom plasmanu u slalomu ove sezone trijumfovala je Kostelić sa 740 bodova, sipred Šild, koja je sakupila 550 I Anje Person, koja ima 485 bodova.

U generalnom poretku Svetskog kupa Kostelić vodi sa 1.860 bodova, Anja Person ima 1.626, a Mihaela Dorfmajster 1.344 boda.

(Tanjug)