Branilac trofeja, Primorac savladao je u uzbudljivom i neizvesnom meču dubrovački Jug 11:10 (2:1, 5:5, 2:3, 2:1).

Igrač utakmice bio je Nebojša Milić, strelac tri gola, od kojih je njegov poslednji bio i odlučujući za trijumf Kotorana.

Utakmica je bila izuzetno napeta, sa puno preokreta, a dešavanja u poslednjoj četvrtini najbolje ilustruju kako je tekao ceo meč.

U poslednjem delu igre, kod rezultata 9:9, Primorac je imao penal, ali je šut Milića odbranio Frano Vićan. Potom Jug postiže gol za vođstvo (Pavo Marković), a zatim Primorac golovima Filipa Trajkovića i Nebojše Milića preokreće za pobedu.

Imao je Jug šansu za izjednačenje, a treba istaći i jednu spornu sudijsku odluku, jer su poništili gol Mihe Boškovića, pošto su prethodno dosudili isključenje, mada se pištaljka nije čula.

Bilo kako bilo, u subotu od 20 časova Primorac i Pro Reko igraće za evropsku krunu. Prošle godine u Rijeci bilo je 8:7 za Primorac posle produžetaka. Italijanka ekipa igraće za svoju šestu evropsku titulu, a Primorac za drugu.

PRIMORAC: Milić 3, Darko Brguljan i Toni Azevedo po 2, Adam Štajnmec, Filip Trajković, Boris Pavlović i Anđelo Šetka po jedan.

JUG: Miho Bošković, Maro Joković, Pavo Obradović i Nikša Dobud po 2, Sandro Sukno i Ivan Sukno po jedan.

U utešnom finalu igraće Partizan i Jug (18 časova).

U prvom polufinalu Pro Reko je pobedio Partizan 8:7 posle produžetaka.

(MONDO)