Ustati pa reći - Niklas Landin Jakobsen! Imaćemo novog prvaka Evrope pošto je Olborg u prvom polufinalu Lige šampiona u Kelnu uspeo da savlada aktuelne prvake Magdeburg 28:26 (11:11)!  Iako je jako loše počeo meč iskusni danski golman i morao je na klupu, on se vratio na teren u poslednja dva minuta i rešio meč. Od četiri odbrane na meču tri su došle u tih poslednjih dva minuta i to je rešilo utakmicu.

Danski tim je bio predvođen Madsom Hokserom koji je ubacio osam golova, Sebastijan Bartold je dodao šest, a po pet su imali legendarni Mikel Hansen i Tomas Arnoldsen. Magdeburgu nije pomoglo deset pogodaka Omara Ingija Magnusona, kao ni neverovatna dva gola sa krila Matijasa Muhe i Danijela Petersona na samom kraju meča.

U nedostatku Landina koga nije išlo na startu Fabijan Norstren je uskočio i uhvatio osam lopti, dok je s adruge strane Ernandez upisao devet odbrana. U drugom polufinalu ćemo od 18 časova videti duel Barselone i Kila.