Kakav je meč odigrala Srbija! Vraćao se tim Igora Kolakovića dva puta, igrao peti set, dao sve od sebe, ali je na kraju poražen od favorizovane Poljske 3:2 (25:21, 21:25, 25:18, 22:25, 15:11). Selekcija Nikole Grbića nas je savladala, ali ništa nismo izgubili!

Naš tim je ovim porazom na rang listi FIVB izgubila samo 0,01 bod i imaće šansu da u poslednjem kolu dođe do vize za Pariz, U nedelju ćemo prvo gledati meč Kube i Poljske od 13:00 i ako Poljaci pobede Srbija ide u Pariz, ali čak i u slučaju da Kuba dođe do trijumfa pobeda Srbije nad Slovenijom od 20:30 nas vodi na Olimpijske igre prvi put od 2012. godine. Srbija ima 8,38 bodova više od Kube na rang listi.

U prvom setu je Poljska konstantno držala tri poena prednosti, došli su čak do 21:15 i tu nije bil povratka za selekciju Igora Kolkovića. U drugom setu je naš tim dobro počeo i postupno dizao prednost, ali su Poljaci stigli da izjednače na 18:18. Ipak digli smo formu i serijom poena smo izjednačili sa 25:21. Poljaci su nas u trećem setu pomeli sa terena, već na pola seta je sve bilo jasno, a u četvrtom setu je Srbija održala dva poena viška i izjednačila.

U petom setu je delovalo da idemo ka pobedi, poveli smo sa 5:2 a onda je Nikola Grbić pozvao tajmaut i Semenjuk je napravio seriju servisima. Posle 5:5 Igor Kolaković je zvao minut odmora. Spasio nas je Šlivka greškom za 6:5, ali je na promeni strana Poljska imala 8:7. Posle greške Krsmanovića bilo je 10:8, a na kraju je bilo 15:11.

Najefikasniji u našem timu bio je Marko Ivović sa 15 poena, Filip Nedeljković je ubacio 10 kao i Aleksandar Atanasijević, dok je Petar Krsmanović imao devet.