Slušaj vest

Srpski bacač kugle Armin Sinančević (28) osvojio je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Holandiji. Snažni reprezentativac naše zemlje iz Prijepolja imao najbolji hitac u finalu kada je bacio 20,49 metara i to se ispostavilo dovoljnim za peto mesto. 

Vicešampion Evrope iz 2022. godine i bronzani u Dijamntskoj ligi 2021. godine u kvalifikacijama je ranije tokom dana bacio kuglu 20,11 metara u prvoj seriji i ušao je u finale kao osmoplasirani. U borbi za odličja je tri puta prestupio, a ispravni su bili njegovi pokušaji u prvoj seriji (20,49) i u poslednjoj (20 metara).

Samim ulaskom u borbu za zlato ostvario je veliki uspeh, a njegov izraz lica nakon poslednjeg pokušaja pokazao je da mu je ipak teško palo što nije napravio još jedan iskorak i osvojio medalju.

Bonus video:

00:32
Sinančević posle velikog uspeha Izvor: Kurir televizija