Slušaj vest

Vojvodina nije uspela da se plasira u Top 16 fazu Lige Evrope, ali su zato njeni klinci na turniru juniorske Lige šampiona Vespremu uspeli da pruže sjajan otpor akademiji jednog od najvećih evropskih klubova. Vesprem je na kraju dobio meč, a na ovoj utakmici blistao je mladi pivot Andrija Stankov. Reprezentativac Srbije u mlađim kategorijama rođen je 15. maja 2007. godine, a na meču je bio gotovo nezaustavljiv. 

Dao je 13 golova, a sa crte je uspeo da uputi 15 šuteva. Uspevao je sjajno da se pozicionira, da se dovede u sjajne pozicije i da na kraju finišira golovima. Dok čeka priliku u prvom timu gde je ogromna konkurencija na crti u vidu Branka Predovića i Mihe Kavčića sada je rekao da je ovo bila sjajna prilika da se razvija. 

"Čast nam je što smo učestvovali na prvom turniru Lige šampiona za mlade koji organizuje EHF. Uslovi su bili odlični. Atmosfera je bila fantastična i bilo je pravo zadovoljstvo igrati u atmosferi koji su napravili Vespremovi navijaci.Dali smo sve od sebe, ali to nažalost nije bilo dovoljno za finale i odlazak u Keln", zaključio je Andrija nakon fenomenalne partije u Vespremu!

Vojvodina se bori za dva trofeja

profimedia-0921514812.jpg
Foto: Aleksandar Djorovic / imago sportfotodienst / Profimedia

Do kraja sezone Vojvodina itekako ima šta da juri. Završili su desetostruki uzastopni šampioni Srbije kao drugi u Superligi nakon dva poraza od Partizana ove sezone, a u kupu će se sastati sa crno-belima u finalu. U polufinalu kupa "Profesor dr Branislav Pokrajac" savladali su Dinamo iz Pančeva 33:27 (14:15). Partizan je sa druge strane dobio Metaloplastiku. 

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO: 

02:30
Vojvodina - Torelavega rukomet Izvor: Arena 2 Premium