Rukometaši Srbije dobili su rivale na Evropskom prvenstvu u rukometu 2026. godine, a kuglice su rešile da nas počaste "grupom smrti" sa Nemačkom, Španijom i Austrijom. Sada znamo i tačno kada će i kako naš nacionalni tim nastupati na ovom Euru na kome je pred selekcijom koju treba da preuzme Raul Gonzales skoro nemoguć posao.
Naš tim će igrati u "Jiske Bank Boksen" Areni u Herningu u Danskoj, a svoje mečeve ćemo girati 15. zatim 17. i 19. januara. Još uvek se ne zna tačan raspored utakmica, tj. kada ćemo sa kim igrati, mada je sa ovakvim rivalima veliko pitanje ima li ikakve razlike sa kim se igra.
U slučaju da prođemo u drugi krug takmičenja takođe ostajemo u Herningu, a u narednoj grupi se ukrštamo sa grupama B (Danska, Portugal, Makedonija, Rumunija) i C (Francuska, Norveška, Češka, Ukrajina). To znači da je žreb loš za nas ne samo što se tiče prve grupe, nego i kada je u pitanju nastavak takmičenja.
Sastav grupa za Evropsko prvenstvo:
- GRUPA A: Nemačka. Španija, Austrija, Srbija
- GRUPA B: Danska, Portugal, Makedonija, Rumunija
- GRUPA C: Francuska, Norveška, Češka, Ukrajina
- GRUPA D: Slovenija, Farska Ostrva, Crna Gora, Švajcarska
- GRUPA E: Švedska, Hrvatska, Holandija, Gruzija
- GRUPA F: Mađarska, Island, Poljska, Italija
(MONDO, N.L.)
BONUS VIDEO: