Slušaj vest

Nakon što je reprezentaciji Srbije na pripremama za Evropsko prvenstvopriključen Ivan Mićić, sada je još jedan rukometaš morao naknadno da dođe na pripreme. Nakon povreda koje su sprečile Marka Milosavljevića i Miloša Kosa da se odazovu pozivu Raula Gonzalesa u tim je stigao Vojin Čabrilo.

Doskorašnji juniorski reprezentativac je eksplodirao u Vojvodini ove sezone pošto je iskoristio povrede Milana Jovanovića i Đorđa Draška i sada je opet priključen prvog timu. Gonzales ga je zvao i kada zbog povreda nije imao dovoljno igrača za meč sa Slovenijom u Loznici.

Pred Euro u Herningu van stroja su i Simo Šijan i Nikola Zečević, pa ćemo sada videti ko će biti pozvan na kraju. Uroš Borzaš je svakako prva opcija na levom beku, a osim njega sada opcije su Čabrilo, kao i Aljoša Damjanović i eventualno Veljko Popović kao iznuđeno rešenje. 

Vojin Čabrilo Foto: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES, Youtube/printscreen/IHF Competitions

Srbija je već počela pripreme za Euro na kome će igrati od 15. januara. U danskom Herningu pred "orlovima" je gotovo nemoguć posao. U "grupi smrti" sa Španijom, Nemačkom i Austrijom moraćemo da budemo među prve dve ekipe ako želimo da prođemo dalje. 

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO:

02:53
Uroš Borzaš  Izvor: MONDO/Nikola Lalović