Slavni odbojkaš, trener, ugledni sportski radnik Aleksandar Boričić preminuo je u sredu u 78. godini, a tim povodom danas je na stadionu "Rajko Mitić" održana komemoracija.
U prisustvu porodice, prijatelja, saradnika, nekoliko generacija nekadašnjih i sadašnjih odbojkašica i odbojkaša, kao i velikog broja poštovalaca, uspomene na Aleksandra Boričića su evocirali Dragan Kilibarda, predsednik UO OK Crvena zvezda, Fabio Azevedo, predsednik Svetske odbojkaške federacije, Roko Sikirić, predsednik Evropske odbojkaške konfederacije, Đula Mešter, predsednik Odbojkaškog Saveza Srbije, Vladimir Grbić, legendarni odbojkaš i član “Kuće slavnih”, Nemanja Petrić, nekadašnji kapiten reprezentacije, Torsten Endres, nekadašnji izvršni direktor CEV, i Zoran Avramović, generalni sekretar SD Crvena zvezda i jedan od najbližih saradnika Aleksandra Boričića.
Među prisutnima su bili Stiv Taton i Đuzepina Rigamonti iz FIVB, Vuk Karanović, izvršni direktor CEV, predstavnici odbojkaških federacija Severne Makedonije, Poljske, Hrvatske, Bugarske, Crne Gore, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, Zoran Gajić, ministar sporta u Vladi Republike Srbije, Dejan Bojović, v.d. pomoćnika ministra za sport, Snežana Samardžić Marković, nekadašnji ministar sporta i omladine, Dejan Tomašević, predsednik OKS, Damir Štajner, generalni sekretar OKS, Božidar Maljković, nekadašnji predsednik OKS, Nenad Lalović, predsednik Ujedinjenog svetskog rvanja i član Izvršnog odbora Međunarodnog olimipijskog komiteta, Dragan Džajić, predsednik FSS, Branko Radujko, generalni sekretar FSS, Božidar Đurković, predsednik RSS, Viktor Jelenić, predsednik VSS, Zvezdan Terzić, predsednik SD Crvena zvezda, Svetozar Mijailović, predsednik FK Crvena zvezda, nekadašnji fudbaleri, košarkaši, odbojkaši Crvene zvezde, predstavnici odbojkaških Regiona i klubova, kao i nekadašnji saradnici.
Komemoracija je završena aplazuom Aleksandru Boričiću, kao zahvalnost za sve što je uradio za odbojku, porodicu, prijatelje, saradnike.
Nažalost, pre dve nedelje Boričić je doživeo moždani udar i lekari su se borili da ga spasu, ali nisu uspeli. Pamtićemo ga kao sportskog radnika koji nije prepoznat samo u Srbiji i regionu, nego u čitavom svetu. S pravom može da se kaže da je imao najveći uticaj od svih Srba u sportu, pošto je bio na čelu predsednik CEV i potpredsednik FIVB i jedan od najuticajnijih ljudi svetske odbojke.
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO: