Haos, raspad favorita i istorija, sve to se dešavalo u Oslu ovog skakačkog vikenda. Prvo je u subotu prvu pobedu u karijeri ostvario Gregor Dešvanden, a onda je u nedelju prvi trijumf ostavrio Japanac Tomofumi Naito.
Ukupno je na kraju prvog dana Gregor Dešvanden imao 263,1 bod, samo bod i po više od mladog Maksimilijana Ortnera i skokovima od 132.5 i 130 metara došao je do pobede. Pogledajte kako:
Čekao je 14 godina, 3 meseca i 10 dana od svog debija Dešvanden da dođe do pobede - a Švajcarskoj je ovo prva pobeda nakon više od 11 godina ili 4.123 dana. Dešvanden je ovako postao treći najstariji pobednik u Svetskom kupu nakon Kasaija i Okabea iz Japana. Kasai je pobedio sa 42 i po godine, tako da je taj rekord i više nego siguran.-
Prvog dana takmičenja sve se raspalo za favorite u finišu pa su tako bez druge serije ostali Halvor Egner Granerud, Valentan Fober, Filip Rajmund, Vladimir Zogravski, ali čak i neverovatni Domen Prevc.
Veliki skok Tomofumija Naita
Drugog dana takmičenja nije se održala druga serija zbog loših vremenskih uslova, a jedan skok od 131,5 metara doneo je prvu pobedu u karijeri 33-godišnjem Tomofumiju Naitu. Drugi je sa 127 metara bio Anže Lanišek, a istorijski podijum zabeležio je Anti Alto iz Finske.
Ponovo su favoriti podbacili pa je Domen Prevc bio tek deveti, Ren Nikaido 18. Štefan Kraft 19. a Rjoju Kobajaši, Danijel Čofening i subotnji pobednik Gregor Dešvanden ostali su bez bodova.
(MONDO, N.L.)
BONUS VIDEO: