Slušaj vest

Turski Vakifbank je zahvaljujući srpskim odbojkašicama osvojio Ligu šampiona. Veliki uspeh za Tursku, za Vakifbank, a posebno za devojke iz reprezentacije Srbije i Katarinu Dangubić koja je vrlo emotivno doživela istorijski trenutak. Suze posle osvojene Lige šampiona bile su znak sreće, ponosa, ali i tuge zbog teške povrede koju je doživela u polufinalu elitnog takmičenja.

"Želim da kažem da sam veoma ponosan na ovaj tim, na stručni štab i želim da uputim veliko hvala navijačima za svu podršku koju ste nam pružali tokom cele sezone", započela je Katarina, ali su je suze omele da u dahu nastavi.

Katarina Lazović  Foto: MN Press

Pored srpske odbojkašice našle su se Džansu Ozbaj i Ajlin Sarijoglu Ačar, koje su u suzama pratile govor Katarine Lazović, ali bile i snažna podrška. "Takođe, želim posebno da se zahvalim na podršci u poslednjim danima. Ovu povredu neću previše pamtiti, ali ću sigurno pamtiti ovu zlatnu medalju, kao i osećaj i svu ljubav i podršku koju ste mi pružali svakog dana."

"Hvala vam mnogo na svemu. Zaista, svake večeri kada legnem da spavam, razmišljam koliko sam srećan što sam ovde", završila je Katarina Dangubić u emotivnom obraćanju.

U turskom Vakifbanku postoji snažna srpska linija - Tijana Bošković, Katarina Dangubić, Aleksandra Jegdić, Vladimir Kapriš. U finalu Lige šampiona pao je Ezačibaši sa 3:1, po setovima 25:20, 25:21, 21:25 i 25:18, posle 109 minuta igre i tako osvojio rekordnu, sedmu titulu, prvu posle 2023. u svom 10. finalu. Naravno, Tijana Bošković je bila lider, pošto je sa 33 poena (1 as, 1 blok, napad 48 – 31, 65%) vodila tim do velike pobede.

Međutim, turska ekipa u finalu nije mogla da računa na Katarinu Dangubić koja je doživela povredu u polufinalu u kojem je protiv Koneljana doživela povredu u četvrtom setu. Srpska odbojkašica morala je da napusti teren, a o povredi kolena, koje je nastala kad je posle doskoka proklizala, oglasio se u klub. "Naša igračica Katarina Dangubić, koja nije mogla da nastavi utakmicu nakon povrede levog kolena tokom polufinala Lige šampiona, obavila je prve preglede u bolnici koja je naš zdravstveni sponzor Akademik Hospital. Medicinski tim započeo je lečenje, a njeno stanje će biti jasnije nakon dodatnih detaljnih pregleda", naveo je klub.

Bonus video: 

01:08:57
Priča za medalju: Igor Duljaj Izvor: MONDO