Jako loše vesti za odbojkašku reprezentaciju Srbije. Srednja blokerka Maša Kirov pokidala je prednje ukrštene ligamente i čeka je duža pauza. Peh se dogodio u utakmici Lige nacija protiv Nemačke, a naše reprezentativke takmičenje nastavljaju protiv Holandije u nedelju od 20 časova u Beogradskoj areni.
Odmah je bilo jasno da je Maša doživela težu povredu, što je potvrdio doktor reprezentacije Dejan Aleksandrić.
"Da, Maša je jutros odradila detaljne lekarske preglede, a snimci na magnetnoj rezonanci potvrdili su kidanje prednjih ukrštenih ligamenata. Sledi joj operacija, a posle toga i period oporavka", rekao je za "Sportklub".
Ovo je veliki problem za Zorana Terzića koji je Kirov uvrstio u startnu postavu nakon što je Maja Aleksić morala da napusti reprezentaciju zbog zdravstvenih problema.
Srbija će protiv Holandije moći da računa na tri srednja blokera - Henu Kurtagić, Minju Osmajić i Ljubicu Milojević. Ova utakmica biće najava za Evropsko prvenstvo koje kreće za oko mesec dana, a Terzić će već naredne nedelje okupiti tim.
BONUS VIDEO:
