Slušaj vest

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije doživela je poraz u doigravanju od devetog do 16. mesta na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Od "orlića" su bolji bili rukometaši Austrije (31:29), pa će naši momci protiv Poljske igrati u polufinalu za plasman od 13. do 16. mesta.

Ako pobede Poljsku igraće za 13. mesto, a ako izgube za 15. mesto. Na Svetskom prvenstvu inače igra 15 selekcija sa ovog šampionata, što znači da srpski "orliči" moraju da pobede jednu od poslednje dve utakmice.

Srbija - Nemačka rukomet Foto: MN Press

Mihajlo Popović je postigao 10 golova za Srbiju, Maksim Stojadinov i Filip Blečić su dodali po pet, Aleksandar Stojković četiri gola, dok je Kopening sa devet golova bio najefikasniji u timu Austrije. 

U polufinalu za plasman od 9. do 13. mesta igraće Austrija - Izrael i Severna Makednija i Portugalija, a u borbi za plasman od 13. do 16. mesta igraće Srbija - Poljska i Farska Ostrva - Švedska. Nadamo se da će naši momci uspeti da se podignu nakon malog pada na turniru, a posle odličnog starta.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

00:54
Kraj i slavlje posle Srbija Nemačka Izvor: MONDO/Nikola Lalović