Ubedljiva i relativno laka pobeda u "utešnom" meču, nakon što su izabranice Zorana Terzića u četvrtak izgubile od Bugarske i time prepustile tron posle tri godine vladavine.

Brankica Mihajlović osvojila je čak 25 poena, Milena Rašić 19, Jovana Brakočević 12, a Nataša Krsmanović 11.

"Sigurno je da smo pružili mnogo bolju igru nego protiv Bugarki. Motivacija je bila na znatno višem nivou, što je čudno, s obzirom na to da je jučerašnja utakmica bila značajnija, ali dobro...", izjavio je Terzić.

Meč u Karlovim Varima nije bio naročito uzbudljiv, jer je naša selekcija bila mnogo bolja. Čak i u trećem setu, koji je pripao Holanđankama, problem je prevashodno bila dekoncentracija u redovima srpske selekcije.

"Plave" su se namučile samo u prvom setu, koji su uzele uprkos vođstvu Holandije od 22:20 i 23:21. Usledila je serija od 4:0, kojom je utaban put ka pobedi i bronzanoj medalji.

"Kontrolisali smo igru i rezultat i nije bilo puno problema. Nadam se da ćemo nastaviti u ovom ritmu i da ćemo dizati igru do početka Olimpijskih igara", dodao je selektor.

Odbojkašice se vraćaju u zemlju u subotu popodne, nakon čega im predstoje završne pripreme za London, nadajmo se uz povratak bar neke od brojnih povređenih igračica.

(MONDO, foto: CEV)