Evropski vaterpolo počinje život bez Pro Reka, iznenadno ugašenog šampiona Starog kontinenta.

Prvak Srbije - Partizan, šampion Evrope za pretprošlu sezonu, igraće u narednom ciklusu Evrolige u Grupi D, protiv mađarskog Segeda, nemačkog Špandaua, turskog Galatasaraja i ekipe koja stigne iz kvalifikacija.

Posebno će biti zanimljivi dueli crno-belih sa turskim predstavnikom, koji se ovog leta pojačao reprezentativcem Srbije Slobodanom Nikićem.

On je već bio "viđen" u Crvenoj zvezdi, u koju su u proteklih mesec dana stigli Andrija Prlainović, Nikola Rađen, Denis Šefik, Boris Vapenski, Duško Pijetlović...

Ojačani vicešampion Srbije igraće protiv hrvatskog Juga, grčkog Olimpijakosa, francuskog Monpeljea i još jednog kvalifikanta.

Novosadska Vojvodina, polufinalista prošlogodišnjeg domaćeg plej-ofa, igraće u Grupi C, protiv Breše, Sinteze iz Kazanja i Barselonetom.

Uoči žreba nastup su otkazali mađarski Vašaš i ruski Šturm. S obzirom na to da su ranije, pored Pro Reka, odustali crnogorski klubovi i dva hrvatska - Primorje i Mladost, postalo je jasno da u sledećem izdanju Evrolige neće biti nijednog učesnika poslednjeg Fajnal fora.

Takmičenje će početi 26. septembra, a jedan od derbija kola biće odigran u Beogradu, gde Jug gostuje Crvenoj zvezdi.

Ostali učesnici Lige šampiona biće poznati posle dodatnih kvalifikacija, koje se igraju od 14. do 16. septembra u dve grupe.

Grupa A: Eger, Spartak Volgograd, Vuljagmeni, Hanover, Šurman i prvoplasirani iz kvalifikacione
Grupa B: Jug, Olimpijakos, Crvena zvezda, Monpelje, drugoplasirani iz kvalifikacione Grupe B.
Grupa C: Breša, Vojvodina, Sintez Kazanj, Barseloneta i prvoplasirani iz kvalifikacione Grupe B.
Grupa D: Seged, Partizan, Špandau 04, Galatasaraj i drugoplasirani iz kvalifikacione Grupe A.

(MONDO, foto: MN Press)