Muška plivačka štafeta Srbije u četvrtak je zauzela šesto mesto u finalu prvenstva Evrope u malim bazenima, koje se održava u francuskom gradu Šartru.

Ivan Lenđer, Čaba Silađi, Radovan Siljevski i Boris Stojanović završili su trku u vremenu 1:36,04 minuta i postavili novi državni rekord.

U finalu su plivali čak za 1,05 sekundi brže nego u kvalifikacijama!

Zlatnu medalju osvojila je Francuska (1:32,35), druga je bila Rusija (1:33,87), a treća Češka (1:35,18).

Miroslava Najdanovski nije imala sreće da se plasira u finale trke na 100 metara slobodno, pošto je u polufinalu bila deveta. Sa vremenom 54,48 sekundi bila je za 17 stotinki sporija od osmoplasirane.

Ivan Lenđer na 100 metara slobodno je takođe zauzeo ukupno deveto mesto.

Stigao je na cilj za 51,63 sekunde, tako da je Juhen Čurkin iz Turske bio bolji za samo osam stotih delova sekunde.

Bez finala ostao je i Čaba Silađi, koji je na 100 metara prsno imao 11. vreme (59,04).

(agencije, foto: MN Press - arhiva)