Crnogorski bokser Nikola Sjekloća poražen je prošle noći u Atlantik Sitiju od Sakija Bike u meč za titulu privremenog prvaka sveta u supersrednjoj kategoriji, u verziji Svetskog bokserskog saveta (WBC).

Sudije su dodelile Biki ubedljivu pobedu, 120:108, 119:109 i 118:112.

Kamerunac iz Australije obezbedio je sada sebi revanš sa aktuelnim šampionom Andreom Vordom, a noćašnjom pobedom je popravio učinak na 31 pobedu, pet izgubljenih mečeva i dva nerešena.

Sjekloći je ovo prvi poraz u karijeri, uz 25 pobeda.

Sjekloća je počeo agresivno, a Bika je prihvatio borbu, zadajući Nišliji iz Budve snažne udarce u telo. Posle žestoke akcije, meč je usporio u petoj rundi, a "Škorpion" je nastavio dobro da boksuje.

Sjekloća nije imao dovoljno snage da zaustavi nalete Bike, a u odbrani nije uspevao da zaustavi nalete rivala.

U drugom meču u Atlantik Sitiju, Adrijen Broner je zaustavio Gavina Risa u petoj rundi u borbi za titulu u lakoj kategoriji u verziji WBC.

(Beta, MONDO - foto: AP)