Petostruki olimpijski šampion u plivanju, Australijanac Jan Torp, imao je povišene nivoe dve zabranjene supstance na doping kontroli obavljenoj prošle godine, objavio je francuski sportski dnevnik "Ekip" (L'Equipe).

Kako se navodi u izveštaju, zvaničnici u Australiji odbacili su tu tvrdnju jer za nju ne postoje dokazi, dok Svetska plivačka federacija (FINA) želi da otvori istragu.

Torp (24) je okončao karijeru u novembru 2006, a nije plivao na velikim takmičenjima od Olimpijskih igara 2004. godine.

"Ekip" tvrdi da je povišen nivo supstanci testosterona i luteinizina pronadjen na doping kontroli u maju 2006. godine.

Torp je u karijeri osvojio pet zlatnih medalja na olimpijskim igrama, 11 puta je bio svetski prvak, a 23 puta je obarao svetske rekorde.

(Beta)