Plivački savez Srbije i Ministarstvo omladine i sporta polemisali su prethodnih dana u medijima oko finansiranja tog sporta.

Ministarstvo omladine i sporta skinulo je sa budžeta četiri sportska saveza, među kojima je i plivački, jer nisu radili po zakonu, dok je, sa druge strane, predsednik Plivačkog saveza Srbije Dragan Radosav tvrdio da ta organizacija radi po zakonu, ali su napravljene proceduralne greške.

Predstavnici Plivačkog saveza održali su sastanak sa predstavnicima Ministarstva sporta kako bi se našlo rešenje za funkcionisanje tog saveza.

"Ministru omladine i sporta Vanji Udovičiću i njegovim saradnicima zahvalјujemo za vreme i napore da se omoguće osnovni uslovi neophodni za funkcionisanje našeg bazičnog sporta", piše u saopštenju Plivačkog saveza.

"Još jednom se izvinjavamo ministru, Ministarstvu omladine i sporta, svim sportskim savezima i svima koji su eventualno u našim reakcijama prepoznali bilo šta osim naše namere da brinemo o interesu plivanja, a svim sportistima i sportskim radnicima želimo svaki uspeh", dodaje se u saopštenju Plivačkog saveza, koji se zahvalio i Olimpijskom komitetu Srbije.