Sjajan rezultat za Andreu u Nemačkoj!
Reprezentativka Srbije u streljaštvu Andrea Arsović osvojila je danas zlatnu medalju u disciplini vazdušna puška na Svetskom kupu u Minhenu.
Kako je saopštio Streljački savez Srbije, Arsović je pobedila sa 208,5 krugova, što je 0,9 manje od njenog državnog rekorda.
Druga je bila Meksikanka Goreti Alehandra Zumaja Flores sa 207,9, koja je tim rezultatom izjednačila svetski juniorski rekord finala Iranke Najmeh Kedmati iz 2014. godine. Treća je bila Kineskinja Mengjao Ši sa 186,7 krugova.
Arsović je od početka finala držala drugo mesto, a posle 12. serije preuzela je vođstvo ispred Kineskinje Mengjao Ši, debitanta na Svetskom kupu.
U finišu je u borbu za zlato ušla i Meksikanka Flores i pred poslednju 20. seriju prišla je srpskoj strelkinji na minimalni deseti deo kruga zaostatka. Međutim, Arsović je poslednjim hicem pogodila 10,7, a Meksikanka je upisala 10,2, pa je srpskoj reprezentativki ostalo zlato.
Arsović je do sada osvojila sedam medalja na turnirima Svetskog kupa, a danas je osvojila četvrtu zlatnu. Ima i jedno srebro i dve bronze. Andrea Arsović je u kvalifikacijama, u kojima je startovalo 137 takmičarki, zauzela peto mesto. Ivana Anđušić Maksimović bila je 19, a Milica Babić zauzela je 48. mesto.
"Trebalo je prvo 'preživeti' osnovni deo. Opet je vazdušna puška za žene bila najmasovnija disciplina, a ne pamtim kad je za finale bio potreban ovako visok rezultat, 418,5 krugova. U finale sam ušla psihički potpuno spremna, znala sam šta me čeka. Od početka sam držala svoj ritam. Imala sam jasan cilj, želela sam na podijum. Pošto sam gađala onako kako sam planirala, ni situacija pred poslednji hitac, kad mi se Meksikanka približila na minimalnu razliku, nije me poremetila. Poslednjom dijabolom sam pogodila odličnih 10,7 i sačuvala čelnu poziciju", rekla je Arsović.
Trener Dragan Donević rekao je da današnji rezultat pokazuje da Arsović podiže formu prema planu.
"Andrea je u kvalifikacijama i pored par lošijih hitaca ostvarila vrlo dobar rezultat. Po početku finala brzo se videlo da ćemo cilj ispuniti, da će osvojiti medalju, samo je bilo pitanje koju. Presrećan sam što je spremna za velika finala. Idemo dalje, a verujem da će Andrea vrhunac forme dostići kad je najbitnije, na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru", rekao je Donević.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Manje smo kukali, ružno je da se tako omalovažava": Zvezdin MVP Filip Petrušev traži više poštovanja
"Kukanje i plakanje pre utakmice, opet će skretati pažnju sa ovoga": Nedović rekao samo jedno posle derbija