Balkanski triler u Japanu pripao Srbiji – borićemo se za Olimpijske igre!

Srbija i Slovenija odigrali naverovatan meč, pun uspona i padova sa obe strane. "Orlice" prošle u drugi krug Svetskog prvenstva posle pobede 29:27.

Rukometašice Srbije pobedile su Sloveniju 29:27 (12:11) i plasirale se u drugu fazu Svetskog prvenstva, u kojoj će pokušati da obezbede olimpijske kvalifikacije. Utakmicu 5. kola u Grupi A obeležili su brojni preokreti, ali i odlična Slađana Pop-Lazić.

Naredni rivali "orlica" biće tri najbolje selekcije iz Grupe B, a to su Južna Koreja i Nemačka, odnosno bolji iz meča Francuska – Danska. Nažalost, izabranice Ljubomira Obradovića ne prenose nijedan bod.

Meč u Komamotou, gde će se igrati i utakmice drugog kruga, počeo je katastrofalno za naš tim. Početnih 0:5 nimalo nisu ulivali veru da duel sa Slovenijom može da se okonča povoljno po Srbiju. Sve je delovalo kao nastavak agonije iz meča sa Holandijom.

Naša odbrana nije uspevala da pronađe rešenje za sjajne napadače Anu Gros i Tjašu Stanko (obe su postigle po osam golova)

Ali...

Kako je vreme odmicalo tako se lagano topila razlika Slovenki. Serijom 3:0, a pre svega pogocima Kristine Liščević, Jelene Lavko i Dijane Števin, u 20. minutu rezultat je konačno bio izjednačen (10:10), a do kraja prvog dela i na strani "orlica" – 12:11.

Kada je Srbija povela početkom drugog poluvremena 15:12, delovalo je da neće stati. Međutim, ponovo je usledio pad i preokret. Ovaj put u režiji Slovenije. Ko zna kako bi se završio meč da naše rivalke nisu napravile korake u čistoj kontri za 24:20. Odmah iz te greške Srbija je postigla gol i uhvatila rezultatski priključak, a nedugo kasnije i novo vođstvo preko Marije Obradović 25:24.

Nervoznu završnicu, punu grešaka prekinula je Liščević. Srednji bek Srbije je preuzeo odgovornost i sa dva vezana gola "overila" plasman u drugi krug Svetskog prvenstva.

Slađana Pop-Lazić bila je naša najefikasnija igračica sa osam golova iz isto toliko pokušaja. Jelena Lavko je imala jedan manje (7/8), dok je Kristina Liščević dala četiri, Jovana Stojiljković 3, a Marija Obradović i Željka Nikolić po dva. Dragana Cvijić, Jelena Trifunović i Dijana Števin po jednom su tresle mrežu Slovenki.

8:26

KRAJ - 29:27!

8:24

59' 28:27

Kristina Liščević postiže gol, a onda Jelena Trifunović "krade" loptu.

8:23

59' 27:27!

Greška za greškom...

8:22

59' 27:26

Srbija vodi, ali ima dva igrača manje.

8:17

55' 27:25!

Lopta na krilo za Željku Nikolić, njen drugi gol. Srbija ima igrača više.

8:16

53' 26:25

Lavko je uzvratila sa devet metara...

8:13

51' 25:24

Ponovo je bilo nerešeno, neverovatan meč, pun preokreta...Uspona i padova. Marija Obradović devet minuta pre kraja vraća prednost Srbiji.

8:08

46' 20:23

Ljubomir Obradović je morao da zatraži tajm-aut i prilično je besan.

8:05

45' 20:22

Gros postiže sedmi gol, Slovenija ima dva gola prednosti.

8:04

43' 20:21

Za Stanko i Gros nemamo rešenja... Srbija opet gubi.

8:00

39' 17:17

Ponovo je nerešeno...

7:57

36' 16:14

Stanko je smanjila na gol zaostatka, ali je Pop-Lazić vrlo raspoložena.

7:54

34' 15:12

Slađana Pop-Lazić postiže peti gol, Najbolja je naša igračica na današnjoj utakmici.

7:51

31' 13:12

Dva brza gola, Jelena Lavko je uspela prva da pogodi, a onda i Stanko.

7:50

Počelo je drugo poluvreme...

7:33

29' 12:11

Konačno vođstvo Srbije, a bilo je 0:5!

7:29

26' 11:11

Ne koristimo zicere... Ipak, Pop-Lazić dobija loptu na crti i postiže treći gol iz trećeg pokušaja.

7:27

25' 10:11

Dugačak je bio period bez golova, a Srbija nije iskoristila čak četiri napada da povede. Gros je strelac.

7:21

20' 10:10

Lisčević, Lavko, pa Števin - nerešeno je! Serija 3:0, Slovenija traži tajm-aut.

7:19

19' 9:10

Ponovo smo na gol zaostatka...

7:16

15' 7:9

Prišla je Srbija na gol zaostatka, bilo je 6:7, ali je Slovenija veza dve uspešne odbrane i isto toliko napada.

7:14

13' 5:7

Posle katastrofalnog početka naše devojke polako hvataju priključak, sada je samo dva gola prednost za Sloveniju. Bilo ih je pet.

7:10

10' 2:5

Posle 0:5 Kristina Liščević postiže prvi gol za Srbiju, a za njom i Jovana Stojiljković.

7:06

5' 0:4

Vrlo loše i slično kao protiv Holandije. Barić, Stanko i Gros dva puta pogađaju napu mrežu. Slovenija u ranoj fazi meča već ima osetniju prednost.

7:03

3' 0:2

Slovenija postiže dva gola i stiče ranu prednost.

• U poslednjih pet utakmica Srbija je protiv Slovenije dobila tri.
  • Srbija i Slovenija imaju po četiri boda, s tim što naš tim ima bolju gol razliku.