Ostali sportovi

Bez iznenađenja u Gracu: Hrvati upalili motore u drugom poluvremenu

U drugom meču 1. kola Grupe A na Evropskom prvenstvu, Hrvatska bolja od Crne Gore.

Hrvatska je Evropsko prvenstvo počela pobedom!

Ali…

Crna Gora, inače, debitant na velikim takmičenjima, iako oslabljena, predstavila se u vrlo pozitivnom svetlu pred uglavom protivničkom publikom. Mada, konačan rezultat govori suprotno…

Hrvatska – Crna Gora 27:21 (12:13)

Crnogorci su sjajnom igrom čak stekli i prednost protiv favorizovanih "kauboja" na kraju prvog poluvremena. Stavri su, ipak, vrlo brzo u nastavku postavljene na svoje. Nekoliko dobrih odbrana i brzih realizacija, doveli su do preokreta posle kojeg se Crna Gora više nije vraćala u život.

Luka Cindrić predvodio je Hrvate sa šest golova, po četiri su postigli Marino Marić i Zlatko Horvat. Domagoj Duvnjak bio je strelac samo jednog pogotka i to iz dva pokušaja.

Marin Šego je posle pola sata igre imao jednu intervenciju, ali je do kraja meča skupio šest.

U ekipi Crne Gore istakao se Nemanja Grbović sa šest golova, dok je Vladan Lipovina postigao četiri. Golman Nebojša Simić upisao je osam odbrana.

Crna Gora za dva dana igra protiv Srbije, dok će se u derbiju Grupe A sastati Hrvatska i Belorusija.

U prva dva meča Grupe C, Nemačka je pobedila Holandiju 34:23, dok je Španija bila bolja od Letonije 33:22.