Olimpijski šampion je jači od svetskog: U Tokio kao peti

Srbija savladala Italiju i trijumfom okončala Evropsko prvenstvo u Budimpešti.

Vaterpolisti Srbije su uzdignute glave završili Evropsko prvenstvo i posle poraza od Španije pokazali kako veliki šampioni uzvraćaju kada zaboli.

Srbija je savladala Italiju u meču za peto mesto i tako pobedom okončala takmičenje u Budimpešti - 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1)

"Delfini" nisu uspeli da se nađu u borbi za peto uzastopno evropsko zlato, ali da su lekcije iz poraza od Španije naučene pokazali su protiv Grčke, a sada i protiv svetskih prvaka.

Olimpijski šampion je ponovo imao kadrovskih problema, Duško Pijetlović ni ovoga puta zbog bolesti nije mogao da pomogne saigračima, a još nekoliko igrača je bilo rovito.

Ipak, uprkos slaboj drugoj četvrtini u kojoj su se Italijani raspucali, a Srbija odigrala bez energije u napadu, drugi deo meča pokazao je pravo lice naše selekcije.

Ekipa Dejana Savića je u odbrani zaigrala onako kako samo oni umeju, primili su tek jedan gol za 16 minuta vaterpola i sa četiri pogotka u drugom delu meča stigli do preokreta i zasluženo osvojenog petog mesta.

Sada će uslediti detaljna analiza svega učinjenog u Budimpešti i izvlačenje lekcija pred odbranu zlatne medalje na Olimpijskim igrama. Srbija će u Tokiju pokušati da učini isto što i u Riju i okiti se najvrednijom medaljom u svetskom vaterpolu.

Italija – Srbija 7:8 (2:3, 4:1, 0:2, 1:2)

Bazen Dunav Arena.
Gledalaca 1000.
Sudije: Zvart (Holandija), Kun (Mađarska).

Igrač više: Italija 11 (4), Srbija 9 (4).
Dva igrača više: Srbija 1 (1).
Peterci: Srbija 1 (1).

ITALIJA: Del Lungo, Fi Fulvio 3, Luongo, Filjoli 2, Fonedli, Veloto, Rencuto, Ečenike , Figari, Bodegas 1, Ikardi 1, Dolče, Nikosia.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 1, Dedović, Ranđelović 1, Ćuk 1, Vico, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović, S.Mitrović, B.Mitrović.

17:01

Odbranili smo se, Srbija je pobedila - 8:7!

Peto mesto u Budimpešti za naše vaterpoliste!

Uskoro opširnije...

16:56

Kakvu levicu ima Dušan Mandić!

Strašan gol Srbije i strašan gol Mandića sa distance!

Razoran i neodbranjiv udarac, Srbija vodi 8:7 na 1:45 do kraja.

16:54

Još dva i po minuta, nerešeno je

Ajkardi je doneo izjednačenje Italiji, Srbija nije iskoristila par vezanih napada i sada su još dva i po minuta preostala do kraja četvrte četvrtine.

Biće neizvesno do samog kraja...

16:48

Aleksić "otvara" poslednju četvrtinu

Srbija vodi 7:6 i to posle razornog šua Milana Aleksića. Bio je pušten sam da se namesti na udarac, a naš igrač to ne prašta.

Selektor Italijana Kampanja prigovara sudijama i zbog toga dobija žuti karton...

16:44

Kraj treće četvrtine - 6:6

Ovo je već bolje... Nikola Jakšić postiže gol iz prostora od dva metra nakon odlične asistencije Aleksića i to je izjednačenje Srbije.

Nismo primili nijedan gol u ovih osam minuta. Sada sledi ono glavno!

16:39

Tvrdo u trećoj četvrtini

Još samo dva minuta do kraja ove deonice, a viđen je samo jedan gol, onaj Ćukov.

Odbrane sada dosta bolje nego u prvom poluvremenu.

16:35

Prvi gol u nastavku ide Srbiji

Miloš Ćuk je strelac posle dobro izgrađene pozicije. Naravno, pomogle je i da je Italija ostala sa igračem manje. Sada je 6:5 za Italiju.

16:29

Kraj druge četvrtine, 4:6

Loša četvrtina Srbije, samo jedan postignut gol i čak četiri primljena.

Bilo je tu situacija u kojima su "delfini" bili malo nestrpljivi i slabije organizovani u napadu i na poluivreme odlaze sa dva gola zaostatka...

16:22

Serija Italijana - 3:5

Pjetro Filjol je postigao još jedan gol, a onda uz igrača više i Di Fulvio još jednom i sada je mini serija Italije 3:0.

Čekamo gol "delfina" u ovoj četvrtini.

16:20

Filjoli koristi igrača više, a Mandić ne

Prvi gol u drugoj četvrtini postižu Italijani, a Pjetro Filjoli koristi situaciju igrača više.

Na drugoj strani, ista situacija za "delfine", ali Dušan Mandić je blokiran.

16:17
Izvor: MONDO/Milutin Vujičić

16:15

Kraj prve četvrtine - 3:2 vodi Srbija

Filip Filipović se još jednom upisuje u strelce, a nova odbrana Mitrovića u finišu četvrtine sačuvala je minimalnu prednost posle prvih osam minuta.

16:11

Sjajni Mitrović na golu Srbije!

Već je odbranio pet od sedam šuteva u okvir gola Srbije! Bravo za Mitrovića, a bravo i za Milana Aleksića koji postiže gol za 2:2.

16:08

Preokret...

Frančesko Di Fulvio je iskoristio dobar napad Italijana da poravna na 1:1, da bi onda Bodega doneo prednost svetskim šampionima posle isključenja Ćuka.

Koriste Italijani igrača više.

16:03

Odmah peterac za Srbiju - 1:0!

Prvo je dve odbrane napravio naš golman Mitrović, a onda na drugoj strani je Vico fauliran.

Filip Filipović sa peterca uspešno pogađa mrežu i Srbija vodi.