Ostali sportovi

ZLATNE srpske devojke: Milica i Tijana najbolje u SAD

Izvor mondo.rs Izvor Beta

Reprezentativke Srbije u tekvondou Milica Mandić i Tijana Bogdanović osvojile su zlatne medalje na US Open turniru.

Milica Mandić i Tijana Bogdanović nastavljaju da beleže sjajne rezultate.

Srpske reprezentativke u tekvondou, koje su pre manje od sedam dana osvojile zlato i srebro na Prezident kupu u Švedskoj, turniru G2 ranga, upisale su važne pobede i na turniru, US Openu u Orlandu.

Za Tijanu Bogdanović i Milicu Mandić, koje su već obezbedile učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju, zlatne medalje na drugom G2 turniru ove godine predstavljaju važne bodove za olimpijsku listu, odnosno bolju poziciju za žreb na Igrama, kao i Evropskom prvenstvu koje se održava u maju.

Mandićeva je, u kategoriji do 73 kilograma, na startu savladala Kanađanku Rejčel rezultatom 17:3, a zatim je bila bolja od Amerikanke Porč - 16:0. U polufinalu je pobedila Brazilku Pereiru 10:5, a u finalu Francuskinju Vander (15:2).

Bogdanovićeva se borila u kategoriji do 53 kilograma, a na startu je bila slobodna kao prvi nosilac turnira. Ona je u prvo pobedila Amerikanku Song (17:3), u polufinalu je bila bolja od Brazilke Arauho (28:17), da bi u finalu savladala Kanađanku Nađu Tešić rezultatom 16:10.