UMORNA SRBIJA NEMOĆNA PROTIV MAĐARSKE: Težak poraz posle velikog trijumfa, sad sledi Hrvatska!

Srbija nije imala nijedan trening u Danskoj, Mađarska nas potpuno nadigrala

Posle briljatnog trijumfa, usledila je realnost. Umorna Srbija, koja nije imala trening u Danskoj, pretrpela je težak poraz od favorizovane Mađarske 26:38 (11:20)

Srbija sada ima poraz i pobedu, isto kao i Mađarska. Mnogo toga odlučiće duel Holandije i Hrvatske. Za Srbiju ovaj poraz uopšte ne mora da bude bolan, sve zavisi od poslednjeg kola.

Mađarska je večeras bila odlična i zaista inspirisana, krenula je žestoko jer bi eventualnim porazom verovatno završila učešće na šampionatu.

Što se tiče utakmice, nema se šta mnogo reći. Počelo je golom Slađane Pop-Lazić i to je bilo jedino vođstvo Srbije na meču.

Mađarice su brzo okrenule na 1:3, pa 2:5, samo da bi Srbija prišla na 4:5 i to je praktično bilo poslednji put da je zapretila. Sve posle toga bila je Mađarska na terenu.

Selektor Ljubomir Obradović forsirao je tokom većeg dela meča igru bez golmana, koja nam je donela preokret i pobedu protiv Holandije, ali Mađarice su postupile bitno drugačije i kažnjavale svaku grešku ili propust Srpkinja.

Naš tim je u prvom poluvremenu promašio dva sedmerca, nekoliko zicera, pogađao je i okvir gola, a sliku nedostatka sreća dopunili su i odbici, koji su po pravilu završavali u rukama Mađarica.

Apsolutno nemilosrdna bila je Sandra Šolosi-Začik, koja je postigla 10 golova iz 12 šuteva, a onda se preselila na klupu.

Na poluvremenu su Mađarice vodile devet razlike, da bi odmah na početku drugog stigle i do 10, pa onda 12 i 13 i tada je svima bilo jasno da je meč odavno rešen.

Naše protivnice su u nekoliko navrata baš lako postizale golove, što je govorilo o tome da je Srbija glavom negde drugde, verovatno u pripremi za meč sa Hrvatskom.

Od ostalih detalja možemo pomenuti 19-godišnju Jovanu Jovović, koja se upisala u strelce, ali i golmana Mađarske, Blanku Biro koja je postigla gol!

SRBIJA: Risović (7 odbrana), Tomašević (2 odbrane), Krpež-Šlezak 1, Janjušević, Liščević 1, Stojiljković , Radosavljević 5, Pop-Lazić 4, Nikolić 3, Trifunović 4, Lavko 4, Radojević, J. Agbaba 2, Jovović 1, Milojević 1.

MAĐARSKA: Biro (20 odbrana), Sološi-Začik 10, Lukaš 6, Šacl 5, Kovačić 4, Hafra 4, Klujber 3, Faluvegi 2, Kačor 2, Lakatoš 1, Tomori, Šizar Sekereš, Helembai, Tovici, Marton, Sikora (2 odbrane).

17:22

Kraj meča koji je odavno rešen

Konačni rezultat je 26:38 (11:20)

17:16

Jovović se upisuje u strelce

54' U strelce na prvenstvu se upisuje i 19-godišnja Jovana Jovović, posle toga golove bez odgovora postižu i Liščević i Milojević, sve dok Faluvegi nije odgovorila. 22:36.

Meč je odavno rešen, naravno.

17:09

Kao da je već sve gotovo

48' Hafra vezuje dva gola i to je čak 15 golova prednosti za Mađarsku. Ovo deluje prelako za sada.

Naravno, Mađarice jesu favoriti, Srpkinje umorne i oslabljene, ali stvarno deluje da nam prelako daju golove. Rešeno je ovo, iako ima više od 10 minuta da se igra. Željka Nikolić daje gol za 19:33

17:06

Da li je ovo previše?

45' Blanka Biro, mađarski golman, postiže gol, koristi praznu mrežu. Deluje da je Obradović počeo pripreme za utorak i ključni duel sa Hrvatskom... 17:31

17:04

Neverovatan nastup Šolosi-Začik

44' Ne odustaje Obradović od igre bez golmana, ali Mađarska pogađa bez milosti i stiže do 15:28.

Tomašević se vraća u igru, a gol Sanje Radosavljević poništava nezaustavljiva Šolosi-Začik! To je njen 10. gol iz 12 pokušaja, neverovatna partija, odlično igra od početka meča.

Na drugoj strani Pop-Lazić konačno daje gol, ali Mađarice odmah odgovaraju preko Faluvegijeve. 17:30

16:59

Opet i opet - Srbija jedan, Mađrsksa dva

39' Sanja Radosavljević daje gol, ali odmah odgovara, pogađate - Šolosi-Začik! Posle nje pogađa i Lukač za 14:26

Selektori Mađarske ne menjaju mnogo postavu, uigravaju se verovatno za Holandiju, koja može biti ključan meč za njih.

16:57

Čuvaju Mađarice prednost

37' Kovačič ponovo povećava prednost, a Lavko daje prvi gol za Srbiju u drugom poluvremenu. Nema govora o smanjenju prednosti jer Šolosi-Začik daje svoj OSMI gol! 12:24

Deluje da Mađarice pogađaju sve što probaju, dok je Srbija promašila nekoliko zicera i pogađala je okvir gola. Lavko ponovo pogađa za 13:24

16:54

Raste prednost Mađarske

33' Obradović je izveo Liščević, prosto mora da je odmori i spreči veliko opterećenje. Na drugoj strani nezaustavljiva Šoloci-Začik daje još jedan gol, 11:22...

16:52

Ne valja!

31' Drugo poluvreme je počelo sa greškama na obe strane, a Vikotrija Lukač je iskoristila prazan gol i donosi Mađarskoj dvocifrenu prednost - 11:21!

Pokušava Ljubomir Obradović sa igračem više u polju, ali je Liščević izgubila loptu, što je rezultiralo golom.

16:36

Kraj prvog poluvremena

Hafra koristi prazan gol i postiže sa pola terena. Blanka Biro blista na golu Mađarske, koja na poluvremenu vodi 11:20!

Trifunović je dala četiri gola, Pop-Lazić tri, a Radosavljević dva.

U Mađarskoj Šolosi-Začik je dala čak šest golova.

16:31

Evo gola za Srbiju!

29' Ponovo Lukač, ponovo sa krila, odakle maltene ne promašuje. Evo konačno gola za Srbiju, Lavko! 11:19

16:30

27' Nema leka za sada u napadu, Mađarice mnogo čvršće i žešće. One ovde prosto moraju da pobede ili mogu da pakuju kofere. Lišćević je zaustavljena, Risović dobro brani, ali nemamo sreće sa odbicima.

Lukač sigurna za 10:18

16:26

Nema leka za brze Mađarice

24' Viktorija Lukaš ponovo precizna, a onda i Šacl za 9:16, ali Trifunović smanjuje na 10:16, ali onda Hafra vraća sedam golova prednosti - 10:17.

Moraće nešto da se menja na poluvremenu.

16:23

Srbija jedan - Mađarska dva!

21' Krpež-Šlezak hvata odbitak i konačno daje gol, ali Lukač uzvraća - 9:14

Imaju Mađarice "višak" na krilu i trče jako dobro, igraju kao pravi favoriti.

16:21

Mađarska ponovo povećava prednost

19' Solosi-Začik, pa Klujber - 8:13

Nova najveća prednost Mađarske, prebrze su u napadu, igraju mnogo bolje nego u svom prvom duelu protiv Hrvatske. Srbija za sad bez rešenja, pogotovo za Šolosi-Začik.

16:19

Trifunović!

17' Trifunović! Treći šut - treći gol! 8:11

Srbija drži 5-1 u odbrani i to daje promenljive rezultate.

16:17

Neće pa neće!

15' Trifunović daje gol, Šacl odgovara, ali Tomori pravi sedmerac, Liščević promašuje, ostaje 7:11

Već dva sedmerca nismo iskoristili.

16:15

Mađarice ponovo stiču veću prednost

14' Kristina Liščević smirila je tempo i posle dva minuta sviran je sedmerac, ali Krpež-Šlezak promašuje sedmerac.

Ubrzala se posla toga igra, ali su Mađarice raspoloženeije i Šolosi Začik daje gol za 6:10. To je njen peti gol, a ovo je najveća prednost ekipe do sada.

Obradović traži tajm-aut! 6:10

16:11

Mađarska zaustavila nalet, vezane greške Srbije

10' Greška, Tomašević je odbranila, naša ekipa je krenula u napad, ali je lopta došla do Nadine Šacl, koja je lako savladala našeg golmana.

Sedmerac za Mađarsku, Radosavljević je navodno bila u golmanskom prostoru?!

Klujber je sigurna - 5:7

16:09

Nerešeno!

8' Opet Radosavljević sa levog krila! Očas posla stižemo od 2:5 do izjednačenja!

16:08

Srpkinje u naletu

7' U igru se vratila Katarina Tomašević, Slađana Pop-Lazić je smanjila, ali Mađarice daju još dva gola, Šolosi-Začik daje svoj treći gol. Na drugoj strani Sanja Radosavljević daje gol sa leve strane, a onda i Jelena Trifunović - 4:5!

16:05

Preokret Mađarica

4' Šolosi-Začik dva puta i Kovačič, prave preokret! 1:3

16:02

Počelo je, vodimo!

1' Bravo! Počelo je kontrom i golom iz loba Slađane Pop Lazić! Srbija vodi 1:0!