Ostali sportovi

VELIKA POBEDA ZVEZDE U MOSKVI: Crveno-beli na korak od polufinala!

Autor Mladen Šolak

I Radnički je bio hrabar protiv moćnog Solnoka, ali nije uspeo da slavi.

Vaterpolisti Crvene zvezde napravili su veliki korak ka plasmanu u polufinale Evropa kupa!

Oni su u glavnom gradu Rusije pobedili tamošnji Dinamo rezultatom 11:8 (4:3, 4:2, 1:1, 2:2) i stekli značajnu zalihu pred revanš u Beogradu za nedelju dana.

Crveno-beli su mogli i ubedljivije da trijumfuju, jer su dominirali bazenom, kontrolisali meč i potpuno stopirali sve pokušaje domaćih.

Srpski predstavnici su posebno rešetali u prvom delu meča, a najbolji strelci bili su Gavril Subotić sa tri gola, Vuk Milojević sa dva, koliko je dao i Veljko Tankosić.

Zvezda je u završnici imala prednost 11:7, ali su domaći ublažili poraz dve sekunde pre kraja iz peterca.
Revanš će biti odigran naredne srede.

Bazen Dinamo. Sudije: Đurašković (Crna Gora), Švarc (Izrael).
Igrač više: Dinamo 8 (2), Crvena zvezda 7 (4).
Dva igrača više: Dinamo 1 (1), Crvena zvezda 1(0).
Peterci: Dinamo 2 (2), Crvena zvezda 2 (2).

DINAMO: Maksimov, Jakaja, Šein 2, Ušov 1, Bogajčuk 3, Balakirev, Rustamov, Kuzmenkov, Vasiljev 1, Jekomazov 1, Vasiljev, Magomajev, Čuvliev. Trener: Voronjin.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 2, Kasum, Marković, Subotić 3, Milojević 2, Vićković , Basara 1, Vukićević 1, Trtović, Smiljević , Radović 1, Aleksić. Trener: Filipović.

RADNIČKI HRABAR PROTIV FAVORITA, ALI..

Kragujevčani su takođe igrali za polufinale, ali su protiv favorizovanog Solnoka ipak izgubili prvi meč rezultatom 12:14 (1:3, 5:3, 3:6, 3:2).

Mađarski tim za koji igra slavni srpski vaterpolista Filip Filipović, kao i Duško Pijetlović i Radomir Drašović vodio je od početka, domaći su pred poluvreme izjednačili na 6:6, potom su i poveli u trećoj četvrtini, ali su gosti ipak do kraja izborili trijumf.

I u ovom dvomeču revanš će biti odigran za sedam dana.

Bazen SC Park.
Sudije: Buč (Španija), Ahladotis (Grčka).
Igrač više: Radnički 11 (5), Solnok 13 (7).
Peterci: Radnički 1 (1), Solnok 1 (1)

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 5, Stanojević, Janković, Toholj, Krug 1, Ukropina 4, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić 1, Radulović 1, Todorovski. Trener: Stevanović.

SOLNOK: Nađi, Anjal 2, Segalmi 3, Šmolc 1, Nađi 3, Pijetlović 1, Janšik, Kovač 1, Konarik 1, Filipović 2, Drašović, Teleki, Banjai. Trener: Gocić.