Ostali sportovi

POSTAO SVETSKI ŠAMPION I PRESTIGAO O'SALIVENA: Sanjao da pobedi Ronija, a sada ima NAJVEĆI cilj!

Veliki dan za snuker

Engleski snuker igrač Mark Selbi (37) osvojio je u ponedeljak uveče Svetsko prvenstvo u snukeru, nakon što je u finalu pobedio Šona Marfija sa 18:15 u frejmovima.

Prvog dana finala vodila se izjednačena borba, da bi drugog dana Selbi zaigrao bolje i stigao do maksimalnih četiri frejma prednosti 16:12. Pokušao je Marfi da se približi Selbiju, ali najviše što je uspeo jeste da smanji zaostatak na dva frejma 17:15.

Selbi je uz titulu zaradio i 500.000 funti, dok je Marfi kao drugi inkasirao 200.00 funti.

Marku Selbiju je ovo četvrta titula svetskog prvaka u karijeri i trijumfom je prestigao legendarnog Ronija O'Salivena na drugoj poziciji u plasmanu, pa je sada iza lidera Džuda Trampa.

Selbi je bio dominantan u periodu od 2014. do 2017, kada je osvojio tri svetske titule i mnogi nagađaju da bi sada mogla da nastupi njegova nova era.

"Za mene je prvo ostvarenje sna bilo da osvojim titulu protiv Ronija O'Salivena. Osvajanje četiri titula je nešto što sam mogao samo da sanjam", rekao je on posle velikog trijumfa.

"Moj cilj sada je da budem prvi na svetu. I dalje imam ambicije i idem u pravom smeru", dodao je Selbi.