Drama u plej-ofu

KRAJ SEZONE ZA ZVEZDU, ŠAMPION NIJE ISKORISTIO "MEČ LOPTU"! Drama pred finale za titulu

Još nije zakazana serija za naslov prvaka

Iznenađenje se nije dogodilo!

VK Novi Beograd je odbranio veliku prednost iz prvog polufinalnog meča plej-ofa i trijumfom na bazenu Crvene zvezde ušao u finale i u seriju za titulu.

Zvezda - Novi Beograd 11:12 (3:3, 4:5, 2:4, 2:0)

Ekipa Vladimira Vujasinovića prvi put je ušla u finale domaćeg plej-ofa nakon ravnopravnog revanša, u kojem su njegovi igrači mirno sačuvali "plus", predvođeni prvom zvezdom lige Milošem Ćukom (dva gola) i mladim 19-godišnjim asom Vasilijem Martinovićem (tri gola).

"Prve dve četvrtine bile su izjednačene sa minimalnom prednošću gostiju. U trećem delu su se gosti dva puta odvojili na tri gola prednosti i tako najavili konačan uspeh. Međutim, borbeni vaterpolisti Crvene zvezde su sa dva pogotka u prva tri minita završnih osam minuta najavili dramu. Bilo je 12:11 za goste. Ipak u narednih pet minuta su mreže mirovale, ostao je rezultat koji je Novi Beograd odveo u finale", navedeno je na sajtu Vaterpolo saveza Srbije.

Crveno-beli su tako završili sezonu kao osvajači Kupa Srbije i polufinalisti Kupa Evrope, dok će vaterpolisti Novog Beograda igrati u finalu protiv boljeg iz serije Šapca i Radničkog iz Kragujevca, u kojem domaćin i branilac titule večeras nije iskoristio "meč loptu" za plasman. Aktuelni regionalni šampion uzvratio je "brejk" Šapčanima i trijumfom odveo polufinale u majstoricu!

Taj meč zakazan je za 19. maj u Kragujevcu!

Bazen "25.maj MGM".

Sudije: Raković i Putniković.

Isključenja: Crvena zvezda 9, Novi Beograd 16.

Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Novi Beograd 2 (2)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 5, Kasum, Marković 1, Subotić 1, Milojević, Šulc 1, Basara 2, Rađen, Vukićević 1, Šimicu, Radović, Aleksić, Smiljević. Trener: Filipović.

NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović, Radanović 1, Bursać 1, Ćuk 2, Radulović, Gogov 2, Gardašević 2, Avramović, Šušiašvili, Nikolov, Asanović 1, Vlahović, Martinović 3. Trener: Vujasinović.

Šabac – Radnički 5:8 (1:1, 1:2, 1:3, 2:2)

Gradski bazen.

Sudije: Stanojević i Virijević.

Igrač više: Šabac 11 (3), Radnički 7 (2).

Peterci: Šabac 1 (0).

ŠABAC: Filipović, Drašković, Marković, Repanović 1, Tkač, Ilić, Vučinić, Tonković, Janković, Vuksanović 2, Stojanović 2, Velkić, Vukadinović, Ćetković. Trener: Nikolić.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović, Stanojević, Janković, Toholj 1, Krug 1, Ukropina, Branković, Pljevančić, Miličić 1, Lukić 2, Tanasijević, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.