PRIČA DANA

SRPSKI HEROJ SA KOSOVA JE PRVAK EVROPE: Veliko srce našeg paraolimpijca Ivana - TRI PRSTA na podijumu!

Završio je geografiju, živi u selu u kom nema atletsku stazu, ali je pokazao da se sve može upornošću.

Izvor: YouTube/Screenshot

Ivan Cvetković (27) iz Straže, opština Gnjilane, osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu na 400 metara za paraolimpijce!

Takmičenje je održano u Bodgošću u Poljskoj, a Ivan je kao reprezentativac naše zemlje učestvovao u kategoriji T47 i pokazao sjajnu formu.

Pre početka trke imao je četvrto najbolje vreme, a ostvario je i lični rekord 50.62 sekundi.

Ivan Cvetković je takođe bio treći na evropskom prvenstvu u Berlinu 2018. godine.

Cvetković je član atletskog kluba "Kosovo Polje".

27-godišnji Ivan je završio geografiju, a je pokazao da se voljom i uopornošću može sve. Iako atletika nije zastupljena na Kosmetu, i on živi u mestu u kom nema atletsku stazu, vredno trenira i trči od brda do brda, po asfaltu, a dobro je poznato da atletika nije jeftin sport.

Osim njega, Saška Sokolov je osvojila zlato u trci na 200 metara, dok je Nebojša Đurić bronzani u bacanju diska.

Pogledajte trku na kojoj je Ivan Cvetković pokorio Evropu!