SRPKINJE DOMINIRAJU U TOKIJU: Nema šale sa odbojkašicama, nova demonstracija sile na Olimpijskim igrama!

Odbojkašice Srbije su ostvarile i treću pobedu u Japanu

Izvor: Printscren/RTS

Fantastično su odbojkašice Srbije započele takmičenje u Tokiju. U trećem meču su ostvarile isto toliko obeda

Prvo su savladale Dominikansku republiku, pa onda i domaćina Japan. Nastavile su u tom stilu.

U trećem duelu u Tokiju su demonstrirale silu i protiv Kenije - 3:0 (25:21, 25:11, 25:20).

Još pre meča je bilo jasno ko je favorit, posebno zbog podatka da su u pet prethodnih duela sa ovim rivalom Srpkinje izgubile samo jedan set i to 2011. godine. Ambicije ekipe Zorana Terzića su jasne, to je borba za medalju, ali znaju da pre toga ne smeju da se opuste u grupnoj fazi.

Što se samog meča tiče ni u jednom trenutku se pitanje pobednika nije postavljalo. Rezultatski deluje da je prvi set bio neizvestan, mada je to daleko od istine, jer su naše odbojkašice sve vreme kontrolisale ritam.

Drugi set je bio igra mačke i miša, dok je jedino u trećem Kenija, na kratko pripretila. Iskoristile su malo opuštanje srpskog tima (4:6), ali su stvari brzo vraćene na svoje i završene onako kako su želeli.

Imaće dva dana za odmor, pošto je meč sa Brazilkama zakazan za 31. jul (oko 9.30 po našem vremenu).

8:45

SLEDI BRAZIL

Prvi ozbiljniji duel odbojkašice Srbije imaće u narednoj rundi, 31. jula kada je zakazan meč sa selekcijom Brazila (oko 9.30 po našem vremenu).

8:40

KRAJ

Sve je završeno. Srbija je osvojila treći set i ostvarila treću pobedu na Olimpijskim igrama - 25:20.

Izvor: Printscreen/RTS

8:29

VRAĆAJU SE SRPKINJE

Posle početnog opuštanja su se srpske odbojkašice vratile u treći set i ponovo preuzele vođstvo (13:11). Kenija pokušava tajm-autom da ostane u igri.

8:20

KENIJA NE ODUSTAJE

Bolji početak trećeg seta ima Kenija, stekli su prvu prednost (4:6).

8:11

OSVOJEN I DRUGI SET!

Bilo je samo pitanje vremena. Srbija je osvojila i drugi set - 25:11.

8:05

DOMINACIJA SRBIJE

Nastavlja Srbija da dominira i u drugom setu. Velika prednost i samo se čeka osvajanje i drugog seta (16:8).

7:54

ODLIČAN RITAM SRPKINJA

Nastavljaju Srpkinje u drugom setu tamo gde su stale u prvom. Odlična igra i ponovo prvi tajm-aut u setu traži Kenija (8:3).

7:48

OSVOJEN PRVI SET

Nema opuštanja! Srbija je osvojila prvi set i približila se novoj pobedi - 25:21.

7:36

DRUGI TAJM-AUT

Prišla je Kenija na 13:10, ali je na to Srbija imala odgovor serijom 3:1, vratila osetniju prednost, pa je selektor Kenije ponovo tražio tajm-aut (16:11).

7:27

PRVI TAJM-AUT

Prvi tajm-aut tražila je Kenija posle fantastičnog početka Srbije (8:2).

7:23

MEČ JE POČEO

Duel između Srbije i Kenije je počeo i to na odličan način, serijom 4:0 za naš tim.