NIJE DOBRO! HRVATSKA POTOPILA SRBIJU, JOŠ JEDAN PORAZ U TOKIJU! Problemi "delfina", izgubili i reprizu finala!

Srbija je doživela poraz od Hrvatske na Olimpijskim igrama, a to je već drugi neuspeh na OI!

Srbija je poražena i drugi put na ovim Olimpijskim igrama. Nakon što je naš tim pao protiv Španije na startu OI, sada je i Hrvatska bila bolja od Srbije.

Na startu je tim Dejana Savića dozvolio Hrvatima da se odlepe i to je na kraju presudilo da Ivica Tucak i njegova ekipa dođu do pobede.

HRVATSKA - SRBIJA 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 1:1)

Taj loš početak je doveo do poraza, pošto je Maro Joković na startu otvorio meč sa dva gola, a Andro Bušlje doneo 3:0. Uspela je Srbija da se vrati u meč do kraja prve četvrtine posle gola Filipa Filipovića u poslednjoj sekundi prve četvrtine.

Do poluvremena se igralo tvrdo i postignut je po jedan gol sa obe strane, a naš tim nam je dao nadu da će moći do pobede u trećem delu igre, kada su uspeli da izejdnače na 8:8. Ipak, Hrvati su u finišu dali dva gola i posle pogodaka Bukića i Obradovića na startu poslednjeg dela igre videlo se da Srbija ovde nema šanse.

Na kraju su Hrvati pobedom obezbedili četvrtfinale, dok će se Srbija sa Crnom Gorom u poslednjem kolu boriti za treće mesto u grupi.

Poslednji meč naši vaterpolisti igraju u ponedeljak od 7:00 časova.

9:39

Na kraju poraz!

Nažalost reprezentacija Srbije posle četiri kola ima već dva poraza, posle Španije na startu i Hrvatska je bila bolja. Na startu je Srbija pala, posle se vratila, ali u finišu je jedna serija Hrvatske donela pobedu timu Ivice Tucaka.

9:36

KRAJ! PORAZ SRBIJE! 14:12

Hrvati puštaju da istekne ovaj napad, sada Srbija mora da postigne gol! Gubi loptu Dedović i to je kraj!

9:34

MINUT DO KRAJA! Vode Hrvati 14:12!

Bijač brani ovo Mandiću! Rašović daje gol! Sada je Srbija na -2, Ivica Tucak traži tajmaut na minut do kraja!

9:31

SVE BLIŽI KRAJ! 14:11 za Hrvatsku

Petarac za Srbiju i postiže pogodak Andrija Prlainović. Ne uspeva Maro Joković da postigne pogodak. Loš napad naših, ali Hrvati ne uspevaju da organizuju kontru!

Branimo se, a dva i po minuta do kraja meča imamo igrača više. Daje gol Strahinja Rašović!

9:27

HRVATSKA MNOGO BOLJA! 14:9!

Imamo dva igrača manje i Hrvatska vodi 13:9! Macan je isključen i neće se vraćati. Ipak jako loš napad i Srbija je sve dalje od eventualne pobede. Joković daje gol i 14:9! Ovo je već teško!

9:23

HRVATI IDU KA PPOBEDI! 12:8

Hrvati uzimaju prvu loptu i imaju igrača više zbog našeg iskljiučenja. Pogađaju! Mandić ne pogađa, brani se Hrvatska!

Opet isključenje i Paulo Obradović pogađa!

9:16

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! 10:8 za Hrvatsku!

Vukučević završava ovaj meč sa tri isključenja. Ali Stefan Mitrović je grub i posle faula daje gol Paulo Obradović. Idu Hrvati na +2 nakon gola Bukića!

Brani golman Hrvatske pokušaj Duška Pjetlovića, na odmor idemo sa -2!

9:12

DRAMA! NEREŠENO JE - 8:8!

Uspela je Srbija da ima igrača više, a sada je Jakšić pogodio i na gol smo udaljeni! Ipak Maro Joković daje pogodak takođe posle igrača više.

Igra se vrlo grubo i Mandić daje gol posle igrača više. Sada Mitrović izjednačava! To je to, nerešeno!

9:06

PO GOL NA STARTU - 7:5

Odmah na startu gol Hrvatske posle gola Vukičevića. odlepili su se na 7:4! Ali odmah uzvraća Jakšić i ponovo smo na -2!

9:00

POLUVREME! Ne uspevamo da izjednačimo - 6:4 za Hrvatsku!

Polukontra i Paulo Obradović postiže gol, opet su se odlepili naši rivali. Fauliran je Dedović, ali Mitrović ne postiže gol iz mrtvog ugla. Neprecizni Hrvati u svom poslednjem napadu i idemo na poluvreme!

Posle 5:3 u prvoj u drugoj četvrtini je bilo 1:1.

8:57

NIKAKO DA UĐE! Vode i dalje 5:4!

Nismo iskoristili igrača više, ali Filipović uzima loptu Fatoviću! Prlainović sjajno do Jakšića i Bijač brani zicer!

Fatović je isključen, a onda je i Pijetlović pogodio Bijača u glavu sa centra! Odgurivanje i lopta za Hrvatsku.

8:53

TAJMAUT! Na korak smo - 5:4 za Hrvate

Nastavlja se serija Srbije! Pogađa Filipović u prvom napadu druge četvrtine, a onda uspevamo da odbranimo igrača manje! Potom je isključen i Milan Aleksić, ali ni Pukić ne prolazi!

Isključenje za Hrvatsku i tajmaut Savića!

8:45

KRAJ ČETVRTINE! VODI HRVATSKA 5:3

Daje Duško Pijetlović gol iz igrača više, iskoristio je sjajnu asistenciju našeg centra. Loš napad Srbije, ali uspevamo da odbranimo kontru protivnika.

Opet igrač više za Srbiju, ali loš napad i Bijač brani pokušaj Filipovića! Promašaj Lončara, Filipović daje gol na sekund pre kraja četvrtine!

8:40

LOŠE JE! Hrvatska vodi 5:1

Kontra Hrvatske i Luka Lončar lako daje poene! A onda posle jako lošeg srpskog napada još jedan gol Hrvatske! Bijač šutira, ali nije sigurno da je pogodak!

Ipak VAR analiza potvrđuje gol i Hrvatska ima ogromnu prednost!

8:36

KONAČNO GOL! 3:1 za Hrvatsku

Katastrofa za Srbiju! Sada 3:0 vodi Hrvatska pošto je u gornji ugao poslao loptu kapiten Hrvatske Andro Bušlje! Velika serija Hrvatske!

Doneo nam je Lazić igrača više, a onda konačno gol! Tri sekunde pre kraja napada Prlainović daje gol!

8:31

POČELO JE! Vodi Hrvatska 2:0

Prvi napad za Hrvatsku i Maro Joković daje prvi gol na meču! Sa druge strane naš tim nije uspeo da postigne gol, ali je Marko Macan dobio isključenje!

Dušan Mandić je šutirao i promašio, nismo iskoristili igrača više! U narednom napadu Hrvati imaju dva igrača više i Maro Joković daje drugi gol!

8:13

Hrvati moraju da pobede!

Ukoliko izgube protiv Srbije, preti im moguća eliminacija u grupnoj fazI! Zbog toga su pod mnogo većim pritiskom od našeg tima!

7:44

Dobrodošli! Čekamo derbi!

Od 8:30 naši vaterpolisti igraju meč sa svojim veliki rivalima, selekcijom Hrvatske!

Oba tima žele pobedu kako zbog velikog rivalstva, tako i zbog konačnog plasmana koji bi mogao doneti lakšeg rivala u nokaut fazi.