ZAMALO

MILICA I BOJAN BEZ BORBE ZA MEDALJU: Srpski kajakaši nisu uspeli da prođu u finale, čeka ih bitka za što bolji plasman

Milica Novaković i Bojan Zdelar nisu uspela da prođe u finale

Ništa od borbe za medalju za Milicu Novaković i Bojana Zdelara.

Srpski kajakaši nisu uspeli da dođu do borbe za odličja na Olimpijskim igrama u Tokiju. Umesto A, prošli su u B finale.

Milica je u disciplini 200m jednosed zauzela šestu poziciju. Najbolje četiri nastavljaju takmičenje, a ona nije uspela da se nađe među njima. Završila je sa vremenom 40.257 sekundi.

Izvor: Printscreen/RTS

Do borbe za medalju su otišlie Dora Luč (Mađarska), Debora Ker (Velika Britanija), Andrean Langlo (Kanada) i Frančeska Genzo (Italija). Ovo nije kraj za Milicu, pošto je čeka borba za plasman.

Kao učesnica B finala veslaće za što bolji plasman i borbu od 9. do 16. mesta.

Nedugo posle nje je izašao Bojan Zdelar (21) u disciplini 1000m jednosed. Završio je na osmoj poziciji sa vremenom 3:29.525.

Da momak rođen 2000. godine imati mnogo šanse moglo je da se vidi već na polovini trke kada je bio na sedmoj poziciji sa više od pet sekundi zaostatka u odnosu na prvoplasirane. Borio se do samog kraja, ali to nije bilo dovoljno za nešto više od B finala.

U borbu za medalju prošli su Balint Kopaš (Mađarska), Džosef Dostal (Češka), Jakob Šof (Nemačka) i Dong Žang (Kina).