OVAKO SE IGRA - SRBIJA IDE PO ZLATO NA EP! Srpkinje se poigravale sa živcima, pa srušile Tursku: Tijana i Kaća blistale!

Odbojkašice Srbije savladale Turske u polufinalu Evropskog prvenstva

Izvor: MN Pess

Srbija će se boriti za treće uzastopno zlato na Evropskom prvenstvu!

U reprizi finala od pre dve godine su ponovo savladale Tursku. Ovog puta u Beogradu pred domaćom publikom - 3:1 (32:34, 28:26, 25:23, 25:13).

Za najsjajnije odličje boriće se sa boljim iz duela Italije i Holandije.

Prva tri seta su bila izuzetno dramatična i neizvesna, dok je u četvtom Srbija pokazala zašto je tu gde jesu. Zaista neverovatna utakmica pred domaćom publikom.

Prvi set verovatno ni holivudski režiseri ne bi mogli da režiraju dramatičnije. Turska je iskoristila tek osmu set loptu, Srbija je propustila tri (32:34). U drugom setu je Srbija povela sa 16:12, da bi Turska onda napravila seriju od 9:2 (18:21). Uprkos svim problemima u samoj završnici su se Tijana Bošković i Milena Rašić donele izjednačenje.

Usledila je nova drama u trećem setu, delovalo je da je sve gotovo kada su Terzićeve izabranice stigle do "+4" (19:15), ali je Turska izjednačila (19:19). Tada je na scenu stupila sjajna Katarina Lazović i donela prevagu. U četvrtom setu je Srbija dominirala i zasluženo stigla do finala.

Ceo tim je odigrao fenomenalno, ali su heroine ove pobede svakako Tijana Bošković i Katarina Lazović.

19:19

POBEDA! SRBIJA IDE PO ZLATO!

To je to! Srbija ide po treće uzastopno evropsko zlato. U reprizi finala iz 2019. godine su ponovile uspeh, opet su savladale Tursku. Ovog puta sa 3:1 u setovima! U četvrtom je bilo 25:15!

Nezaustavljive su bile Tijana Bošković i mlada Katarina Lazović.

19:11

TAJM-AUT GVIDETIJA

Srbija je sve bliža pobedi. Gvideti traži tajm-aut i pokušava da vrati svoj tim u igru (16:8). Neverovatne su Tijana Bošković i Katarina Lazović.

19:08

PRIKLJUČILA SE MINA

Priključila se i Mina Popović. sSjajni blokovi za još veću prednost (14:6). Idemo!!!

19:07

TIJANINE MAJSTORIJE!

Ma, teško je više naći prave epitete da se opiše Tijana Bošković. Ovo što ona radi je nestvarno. Turska nema rešenja za nju. Srbija je uvećala prednost i ide ka pobedi (12:5).

19:02

SRBIJA U SERIJI

Kao i svi prethodnih setovi, tako je i ovaj počeo neizvesno. Međutim, Srbija tada sjajnim poenima posle blok-auta stiče prednost (6:3).

18:53

LAZOVIĆ ZA SET!

Dve uzastopne servis greške na obe strane, mrežu su pogodile i jedna i druga odbojkašica. To je značilo da Srbija ima set loptu (24:23). Katarina Lazović smečom donosi vođstvo Srbiji! Srbija je osvojila treći set (25:21).

18:49

ODGOVOR TURSKE

Od "+4" do izjednačenja. Turska se vratila u set (19:19).

18:44

MAESTRALNA IGRA SRBIJE!

Fenomenalna igra Srbije! Silvija Popović je praktično sa tribina vratila loptu, sudarila se sa kamerom,a Tijana Boškovi je donela poen za veliko vođstvo i tajm-aut Gvidetija (19:15)!

18:38

SRBIJA JE STEKLA PREDNOST!

Uspela je Srbija da stekne prvu malo veću prednost u trećem setu (13:11). Nastavlja se drama...

18:30

NEIZVESTAN POČETAK TREĆEG SETA

Treći set je počeo sa dosta neizvesnosti i promena u vođstvu (4:5).

18:26

TIJANA OBORILA SVETSKI REKORD

Tijana Bošković je oborila svetski rekord neverovatnim smečom od 110.3km/h. Više o tome pročitajte OVDE.

18:20

SRBIJA JE IZJEDNAČILA

Terzić je pokušao da iznenadi uvođenjem Carić i Mirković, nije to dalo željeni rezultat, jer su njih dve napravile greške, dve lopte su postala u aut, posle čega je Tijana izblokirana na smeču (23:24).

Tijana Boškovi je spasila prvu set loptu, pa potom i drugu što je bio njen 22. poen na meču. Ozbaj je iskoristila opuštenost na mreži i sjajnim "kuvanjem" donela poen Turskoj i reću set loptu. Milena Rašić nije dozvolila kraj seta (26:26). Maestralna Tijana dijagonalom donosi prvu set loptu za Srbiju (27:26). Gvideti odmah traži tajm-aut. Fenomenalan blok Rašićeve. Srbija je izjednačila (28:27)

18:11

PROBLEMI ZA SRBIJU

Srbija je u sve većim problemima. Turska je napravila neverovatnu seriju od 9:2 i od zaostatka (16:12) stigla do osetnije prednosti (18:21). Maja Ognjenović je tada sjajno reagovala na mreži, pa je Milena Rašić odlično servirala za izjednačenje (21:21).

18:08

TERZIĆ PRIMORAN DA REAGUJE

Od  vođstva u minus. Turska je posle prelepog poteza Guneš povela (18:19). Terzić je primoran da traži tajm-aut i da pokuša da "razbudi" svoje izabranice. Najviše zamerki je imao na postavljanje bloka i kašnjenje kod istog.

18:05

TURSKA UZVRAĆA

Od četiri poena prednosti (16:12) je Srbija izgubila četiri poena u nizu (16:16). Prekinula je loš niz konačno Bojana Milenković blok-autom.

18:00

SRBIJA VODI

Uspela je Srbija da zadrži prednost, ali je Turska sve agresivnija sredinom drugog seta (15:12).

17:53

MAJA RAZIGRAVA

Katarina Lazović nastavlja sa odličnom igrom u setu (5:2), ali Turska pronalazi način da odgovori. Maja Ognjenović se trudi da razigra i Bojanu Milenković, nije joj to poalazilo za rukom odmah, ali je Bojana konačno upisala prvi poen što je razgalilo i Maju koja je bodri da nastavi. Tijana Bošković je potom ostala sama i to rutinski rešila (8:6).

17:50

SAVRŠEN POČETAK DRUGOG SETA

Bolje od ovoga ne može! Fantastičan početak drugog seta za Srbiju. Maja Ognjenović briljira na servisu, a Tijana Bošković i Katarina Lazović rešavaju to poenima (4:0).

17:44

NEVEROVATAN SET

Posle novog izjednačenja (22:22) je Turska stigla do dva poena u nizu (22:24). Tražio je Terzić tada ponovo "čelendž", ali ovog puta nije bio uspešan, rezultat je ostao nepromenjen. Prvu je spasila Tijana Bošković, dok je kod druge lopta završila daleko u autu. Tražio je Gvideti "čelendž", bezuspešno, lopta nije dokačila blok (24:24).

Turska je prva stigla do novih set lopti, nije ih iskoristila, da bi onda Srbija došla do svoje prve set lopte (27:26). Gvideti je odmah tražio tajm-aut.Nije iskorišćena ta šansa, ali je Tijana Bošković donela drugu set loptu sa smečom od skoro 100 kilometara na čas (98.4km/h). Dobar servis Katarine Lazović, ali je lopta od bloka otišla u aut. Karakurt i Guneš su zatim blokom donele petu set loptu Turskoj (28:29). Guneš je zatim servis poslala u mrežu (29:29). Zatim je Srbija stigla do treće šanse za set (30:31). Nije iskorišćena ni ta prilika uprkos odličnoj odbrani. Karakurt je potom donela Turskoj osmu set loptu (33:32). Potom je ona i donela set Turskoj (32:34).

17:27

DRAMATIČNO

Nastavlja se drama u završnici prvog seta. Igra se poen za poen (20:20).

17:22

TAKO SE IGRA!

Nema odustajanja i nema predaje. Srbija je preokrenula i povela u prvom setu (15:14).

17:19

BORBENA SRBIJA

Ne odustaju srpske odbojkašice! Borba se nastavlja. Od 8:13 su osvojile četiri poena u nizu i vratile se u igru u prvom setu (12:13). Sudija je dodelio poen Turskoj, pa je na seamforu do "čelendža" Terzića stajalo 11:14, tada je potvrđeno da je lopta od bloka otišla u aut, pa je poen pripisan Srbiji.

17:12

TURSKA UVEĆALA PREDNOST

Koristi Turska veliku nervozu srpske reprezentacije. Stekli su veliku prednost (6:11). Terzić ponovo traži tajm-aut.

17:08

NERVOZA SRBIJE NA STARTU

Nervoza se vidi u igri Srbije na startu meča. Dosta grešaka, Turska uprkos svemu tome ima malu prednost (6:7)

17:04

ODMAH TAJM-AUT

Meč je počeo sa tri uzastopna poena Turske. Zoran Terzić je odmah tražio tajm-aut (0:3).

"Mora bolje, one nemaju sada šta da izgube na početku", savetovao je Terzić svoje izabranice.

16:55

INTONIRANJE HIMNE

U toku je intoniranje himne dveju reprezentacija. Srpkinje u glas pevaju "Bože pravde" uz navijače sa tribina.

16:30

POČETAK SE BLIŽI

Meč počinje u 17.00h tako da je ostalo još oko pola sata do početka utakmice u Beogradu.

16:12

REPRIZA FINALA

Duel Srbije i Turske biće ujedno i repriza finala Evropskog prvenstva iz 2019. godine. Tada su Srpkinje ostvarile trijumf i stigle do zlata. Pokušaće to da ponove i danas.