DRAMA NA STARTU SVETSKOG PRVENSTVA - SRBIJA IMA POBEDU I SVOJE HEROINE: Graovac branila SVE, Janjušević BOMBARDOVALA!

Srbija je u velikoj drami uspela da pobedi na startu Svetskog prvenstva!

Srbija je vodila tokom svih 60 minuta, a na kraju je uspela da sačuva svoj trijumf i startuje najbolje moguće na svetskom prvenstvu.

Sjajno veče Kristine Graovac i njene fenomenalne odbrane uz golove Janjušević i Stoijlković bili su dovoljni za pobedu koja nam skoro pa garantuje prolazak dalje!

SRBIJA - POLJSKA 25:21 (16:13)

Od samog starta naš tim je bio bolji, a kada smo na početku drugog poluvremena napravili seriju i poveli sa šest golova razlike - 19:13, ali onda su Poljakinje krenule da pogađaju sve!

Uspele su serijom sjajnih pogodaka da stignu na gol minusa (20:19) i do kraja meča su Poljakinje nekoliko puta prišle na -1, ali nisu uspele da stignu do izjednačenja.

Pojavila se u drugom poluvremenu maestralna Kristina Graovac, koja je sa nekoliko neverovatnih odbrana uspela da odbrani vođšstvo Srbije. Na kraju zaređala tri gola u finišu i sa 22:21 došla do velike pobede - 25:21!

Sada nas čeka drugi duel,. mnogo lakši, pošto za dva dana igramo sa Kamerunom i pobedom nad afričkom selekcijom naš tim bi osigurao prolazak dalje!

Na kraju je Janjušević sa 7 golova bila ubedljivo najefikasnija u Srbiji, pratila ju je Stojiljković sa 6 golova, Petrovič je dala 4, a Lovrić, Kojić po 2.

SRBIJA: Agbaba J. 1, Agbaba M, Graovac, Janjušević 7, Jovanović, Jovović, Kocić, Kojić 2, Kovačević 2, Liščević, Lovrić 2, Petrović 4, Radojević 1, Risović, Stamenić,. Stoiljković 6

POLJSKA: Ašruk, Balsam 4, Marta, Gorna 1, Kobilinska, Malškijevič, Mateščuk, Noćun 5, Noček 4, Plašček, Plominska, Rosijak 6, Rosak, Sravanga, Zima, Zimni.

22:00

KRAJ! SRBIJA JE POBEDILA!

Bomba Jovane Stojiljković! Greška u koracima Poljske! Još jedan gol i na 25:21 tajmaut Poljske!

SRBIJA - POLJSKA 25:21

21:54

57. minut: DRAMA! 23:21

Sjajno brani ovo Graovac! A onda jako loš potez naših i gubimo napad. A onda dva mintua za Kovačević jer je udarila Poljakinju po licu!

Greška! Ide Poljakinjama lopta u aut! Stigla je lopta na pivot, brani Mališkijević, ali spašava nas Graovac! Uspela je da uhvati taj šut sa celog terena.

Ističe nam dva minuta - a lopta je kod nas! Dva minuta za Nosek!

21:50

54. minut: Vodimo pred kraj! 23:21

Stojiljković dobija loptu na ziceru, ali Mališkijevič brani to! Graovac brani, ali odbija se lopta do Poljakinja i Ašruk daje pogodak za 22:21.

Sedmerac za Srbiju! Gol Jovane Stojiljković! Sada vodimo 23:21! Kontra za nas, ali ništa od toga.

Izvor: RTS 2/Printscreen

21:45

50. minut: TAJMAUT NA +2 ZA SRBIJU!

Iz punog trka Kovačević, ali Mališkijevič se brani. Sedam metara za Poljsku, ali Graovac brani sedmerac! Gol Nataše Lovrić i sada je 22:20.

Tajmaut Poljske.

21:41

48. minut. Dva minuta! 21:20

Sa krila pokušavamo, a Lovrić pogađa mesto gde se sastaju prečka i stativa. Rosijak daje gol za 20:19! A konačno Janjušević pogađa i odlepljujemo se.

Dobra odbrana Srbije, A onda u poslednjoj sekundi napada Rosijak pogađa za 21:20. Udarac po licu i 2 minuta za Poljakinje.

21:36

44. minut: Panika Tajmaut na 20:18

Kovačević pogađa, ali Dagmara vraća taj pogodak ekspresno i sadaj e 20:17. Zaustavljena kontra Poljske, ali sedmerac! Ipak uspeva Graovac da skine taj sedmerac.

Opet loš napad, a Balsam u kontri Poljske daje gol za 20:18. Tajmaut Bregara!

21:33

41. minut: Serija Poljske - 19:16

Dva gola zaredom Poljske i sada su sa rekordnih -6 smanjile Poljakinje na -4. Kobilinska šalje loptu u aut, Greška Srbije oi kontra Poljske, Balsam daje treći gol uzastopno i sada je 19:16.

Izvor: Twitter/@OKSrbije/Printscreen

21:29

36. minut: MOĆNA SRBIJA! 19:13

Poljska neprecizna na startu, a onda sedmerac za Srbiju! Pogađamo i vodimo 17:13. Brani Risović, nema ništa od kontre. Sjajan šut iz daljine Anđele Janjušević za 18:13!

Probijanje Kobilinske, a onda pogodak sa krila Nataše Lovrić - 19:13!

21:06

POLUVREME! Vodimo 16:13

Dva minuta za Jovanu Stojiljković, ali koraci za Poljsku. Igramo bez golmana, a onda Janjušević daje gol - 16:12! Adrijana Gorna daje svoj prvi gol na meču,

To je to - poluvreme!

r

21:02

26. minut: Imaćemo prednost na poluvremenu! 15:12

Precizna Janjušević za 14:11, za sada ima 4/4 iz igre. Ali neverovatno, prolazi Nosek i sedmerac je. Pogodak iz sedmerca za 14:12.

Prekinut napad Srbije zbog neaktivnosti, ali gube Poljakinje loptu. Po promašaj sa obe strane, a sa krila prolazi Petrović za 15:12,

20:57

23. minut: TAJMAUT! 13:11

Petrović pogađa, ali nastavlja se neverovatna serija Nosek! Pogađa za 13:10, a onda se ne svira faul nad Janjušević i pogađa u kontri Noćun. Tajmaut za Bregara na 13:11.

20:55

22. minut: Ta Nosek! 12:9

Kompletni smo! A onda gol Srbije koji je poništen - sudi se sedmerac ipak. Dajemo gol, a onda u kontri ne uspevamo da poentiramo!

Ukrštanje i strašan gol Nosek, 11:8, ona nosi Poljsku! Kovačević daje svoj prvi gol, ali Nosek opet ima bombu u ruci - 12:9!

20:52

18. minut: Igrač manje, ali vodimo! 10:7!

Natalija Nosek uspeva nekako da loptu provuče iza Jovane Risović - 9:6. Agbaba ide na dva mintua zbog povlačenja za dres, ali uzimamo loptu i dajemo gol u kontri - daje ga Jelena Agbaba - 10:6.

Drži Poljakinje golovima Aleksandra Rosjak, daje gol za 10:7. Višak na krilu za Poljsku i promašaj!

20:47

14. minut; Srbija kao furija - 9:5!

Brz gol Poljske, a onda Jovana Stojiljković pogađa uz ŽESTOK faul, a posle kontre treći gol za Anđelu Janjušević - 8:5. Risović skida ovu loptu, a onda pogodak Kojić u kontri - 9:5!

20:45

13, minut: Preživeli smo igrača manje! 6:4

Opet stativa za Poljsku, a onda Tamara Radojević pogađa pod kontaktom za 5:2!

Isključenje za Srbiju i odmah gol Aleksandre Rosjak za 5:3. Loš šut Tamare Radojević, a posle viška na krilu Dagmara Noćun pogađa za 5:4. Ali onda sjajan prodor Jovane Stojiljković za 6:4

20:42

10. minut: Anđela pogađa - 4:2!

Magda Balsam iz odbitka pogađa za Poljsku - 2:1! Ali brz gol Srbije za 3:1! Treća stativa za Poljsku, a Kojić posle postignutog gola sa krila sada neprecizna.

Žuti karton za Stojiljković, a onda pogodak Anđele Janjuševič sa desnog beka za 4:2!

20:38

7. minut: Srbija na 2:0!

Bez golmana Poljska, šutira Kovačević sa pola terena, ali je golmanka Poljske uspela da se vrati i odbrani to. Kompletna je sada Poljska i samo smo jedan gol dali za vreme isključenja.

Petrović sa krila za 2:0!

20:35

Krećemo! KONAČNO GOL! 1:0

Ispuštena lopta u napadu Srbije, ali nema ništa od kontre Poljske. Onda stativa Poljske, a onda u narednom napadu prečka. Ali ni Srbija ne može da postigne gol i tek u četvrtom minutu 1:0 za Srbiju!

Uz sve to i isključenje za Poljsku!

19:46

Gotov je prvi meč u našoj grupi!

Kao što su i svi očekivali Rusija je vrlo lako savladala Kamerun. Ruskinje koje brane bronzu sa prošlog Mundijala pobedile su vicešampionke Afrike sa 40:18.

Sada čekamo naš meč!

19:00

Sve što treba da znate o SP!

Kada igra Srbija, protiv koga, ko su favoriti i kakav je tačno sastav našeg tima.

Sve što treba da znate o ovom Svetskom prvenstvu pročitajte u MONDO najavi!

18:30

Kreće Mundijal!

Neka nova Srbija, podmlađena, sa novim selektorom i velikim ambicijama juriša ka uspehu na Svetskom prvenstvu!

Naš prvi rival biće reprezentacija Poljske, jedna od dve ekipe koje su došle na Mundijal tako što su dobile specijalne pozivnice.